Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? Nincs senkim...

Mit tegyek? Nincs senkim akivel kimenjek külföldre, egyedül nem merek.

Figyelt kérdés

Nincs végzettségem, csak 1 érettségi. Nincs senkim, csak szüleim, de ők nem jönnének...

Rengeteg ismerősöm a párjával ment ki. Együtt könnyebb. Nekem nincs senkim. Ráadásul én csak angolul beszélek, de sokkal könnyebb Svájcba, Németországba, Ausztriába kijutni. Németül egy kukkot sem tudok...

De itthon nem állapot, hogy nem tudok félretenni. Állandóan görcsölök, szorongok, sírok a jövőm miatt.

Mit tegyek? Nem merek egyedül menni, túl gyáva vagyok hozzá. A legjobb barátnőm nővére és a párja 3 év alatt rengeteg pénzt keresetek, szállást is kaptak a munka mellé. Egy ismerős csajszi is most ment ki a párjával...

20/L


2021. szept. 9. 01:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Keres párt.
2021. szept. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
18%
Tinderre ird ki, part keresek kulfoldre koltozes celjabol
2021. szept. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Amit tehetsz:

- vagy legyőzöd félelmed,

- vagy maradsz itthon.

Jómagam hirdetéssel nem keresnék társat.

2021. szept. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 molnarmarcell21 ***** válasza:
98%
Idegennel én nem mennnék...
2021. szept. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Tudom kérdező, hogy nem egyszerű.

Viszont 20 éves vagy, nagyon fiatal!

Tanulj meg rendesen németül.

Ápolói szakmát is elvégezhetnéd. Tehát valami hiányszakmát.


Annyit tehetnél, hogy bár nem párkapcsolat szintjén, de írj rá az ismerőseidre, hátha találnál olyat, aki hasonlóképp külföldön képzeli el a jövőjét.

2021. szept. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nincs egy barát, akivel mehetnél?
2021. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

Nem akarok bunkó lenni... De ha itthon nem bírsz boldogulni, külföldön sem fogsz :)


Azt hiszed kimész, és minden más lesz, minden megoldódik. Oké, kinnt többet keresel. Aztán 3 szor annyiba kerül a megélhetés, mint itthon... A kinti minimálbér nem sokkal többre elég, mint itthon... Azok a minimálbérek itthoni szemmel nézve tűnnek soknak. Az kinnt attól még minimálbér.

2021. szept. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
76%

Szia. Én 23 évesen jöttem ki külföldre. Igen egyedül nehéz de semmi sem lehetetlen. Nos nekem papíron csak 8 általánosról van és angolul beszéltem csak. Na aztán? Itt van ingyenes nyelv oktatás, persze ez az ország nem való mindenkinek. De úgy " külföld", sem való mindenkinek, ha nem tudsz beilleszkedni, nem vagy nyitott és esetleg valamilyen módon rasszista vagy vagy egyéb módon szélsőséges.


Ne izgulj. Persze nincs kolbászból a kerítés, de ne mondja nekem senki hogy ha keresek például minimálbéren 470000 ezret a lakhatasom 24000 a kaja max egy 100000as a telefon 3.500 forint akkor nem marad semmire?

2021. szept. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Én mennék!
2021. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Első körben tanulj meg németül, ha az elérhetőbb, illetve kell valami hiányszakma is, mert a semmire ott is max gyári munkás lehetsz, és lehet hogy innen nézve hű de sokat lehet keresni, azért helyi viszonylatban ott nem számít jó pénznek. Rokonom Svájcba dolgozik, neki kozmetikus végzettsége van, de gyárban dolgozik és azért mondta, hogy persze jól hangzik a millió körüli havi fizu, de kint minden veszettül drága, sokszor hazajönnek vásárolni nem romlandó dolgokat, vagy kocsit javíttatni stb.

Ráadásul ott elég keverék nyelven beszélnek, a hivatali németet is értik, de a svájci az elég kevert nyelv kantononként változik.

Esetleg az angollal Hollandiát vagy Dániát lehetne megcélozni eü dolgozóként vagy idős ápolóként jó pénzeket lehet keresni, bár az se egy álommunka, sőt...

2021. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!