Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaerőpiacon az Excel...

A munkaerőpiacon az Excel ismerete sokat ér, összemérhető egy idegen nyelv tudással?

Figyelt kérdés

Technikai ügyfélszolgálat, némi vezetői szerepekkel is. Próbálom a munkatársaimat erről meggyőzni, hogy egy stabil, magabiztos Excel tudás szerintem az angol nyelvtudás fontosságával összemérhető, de kétkedve hisznek nekem. Én azt gondolom, manapság, ha valaki az Excelben nem képes gyorsan, hatékonyan dolgozni, az legalább akkora hiányosság, mint az angol nyelvtudás nélkül a munkaerőpiacra lépni.

Mit gondoltok erről?



2021. szept. 13. 13:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az excel ismerete alap skillnek kellene lennie bizonyos munkáknál. Nyilván nem arra gondolok, hogy egy sum fv-t meg tudjon csinálni az ember, kicsit komolyabb dolgokra is tudni kell használni.

Viszont ha valaki már pl makrókig meg hasonlókig eljut az extra szerintem, viszont azt nem is minden munkakör követeli meg.

Véleményem szerint az excel felhasználói szintű ismerete kötelező, viszont a nyelv még mindig fontosabb azért. Ha olyan specifikus munkaköröd van, ami magasabb szintű excelt igényel, az megint más tészta.

2021. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%
Az Excel kb. a "semmire sem jó, mégis mindenre használják" iskolapéldája, egy állatorvosi ló. Hasznosnak lehet, hogy hasznos, de ettől még 2021-ben nem nagyon kéne erőltetni - sőt, inkább az a jó, ha egy új munkavállalónak nincsenek káros beidegződései, hogy mérnöki feladatoktól kezdve könyvelésen át az ügyfél adatbázis vezetéséig mindent Excelben akarnak végezni.
2021. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
#2 most jól bemutattad hogy milyen hülye is vagy.
2021. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem összehasonlítható.
2021. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én úgy érzem, sokan nem értik, nem érzik, mennyi munkát meg tud könnyíteni egy Excel alapszintű ismeret. Nyilván nem mérnöki munkákról beszélek, de például a saját teljesítményem értékelése, vagy ilyen alapvető dolgokhoz véleményem szerint elengedhetetlen és rengeteg időt takarít meg. Már csak az a kérdés, hogy az a munkavállaló, aki nem hajlandó minimális excel ismereteket megtanulni, mekkora hátránnyal indul a munkaerő piacon?
2021. szept. 13. 13:40
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ milyen területen dolgozik, ha mondjuk villanyszerelő akkor nm indul hátránnyal, ha mondjuk pénzügyes akkor meg igen....
2021. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ügyfélszolgálat (ahol olykor adatokkal kell dolgozni), értékesítés, saját teljesítmény mérése (szintén számokkal kell dolgozni). Szerintem már ebből jó, ha van kézség.


Sőt, én a villanyszerelőre is azt mondom, ha saját vállalkozását végzi, minimum, hogy tudjon tervezni a jövőre, elemezni a múltbéli adatokat (feltéve, hogy nincs felszerelve, valami szoftverrel ebből a célból). Mivel én is vállalkozás vezetője vagyok a tervezés egy része mind Excelben megy.

2021. szept. 13. 13:52
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Angoltudás fontosabb, de ha mondjuk egy második nyelv vagy egy nagyon erős Excel tudás (+vba és pyhton) között vàlaszhatnék, akkor már gondolkodnék, és valszeg másodikra esne a vàlasztásom.
2021. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg annak van értelme, ha tud ezekre a feladatokra hatékonyabb alternatívát mondani.


Ezen kívül az egyessel értek egyet, alapnak kellene lennie (pivotig bezárólag mindennek, VBA makró nem), de az angol ugyanígy alap szerintem. Ezek az én szememben olyan skillek, mint hogy valaki lélegzik meg jár. (Szintén ügyfélszolgálat.)

2021. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, főként, hogy úgy érzem hasonló munkakörről beszéltek.
2021. szept. 13. 14:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!