Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül mibe érdemes...

Diploma nélkül mibe érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés
Persze a bűnözésen kívül...
2008. dec. 12. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha jól beszélsz valamilyen nyelvet,akkor menj ki külföldre lehet h.nem lezse rögtön milliomos(vszeg az alján kell kezdened) de sokat nyerhetsz vele...és sokx még így is jobban keresnek mint itthon...
2008. dec. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kimenni kulfoldre es ott elni, dolgozni.

Ha pedig otthon maradsz, akkor tanulj meg valamilyen idegen nyelvet. De, en a helyedben foleg ha fuggetlen vagy, csakis kulfoldre mennek. Kint is lehet tanulni is meg, de legalabb van jovod!

2008. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Főiskolába.


De a nyelvtudás még fontosabb, ahogy az előzők írták is.

2008. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Tanulásba.
2008. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha van egy jó szakmád, vagy kettő, akkor diploma nélkül is elboldogulsz. A lakosság kis hányadának van csak diplomája, és viszonylag sok a diplomás munkanélküli.

Ezért egy jó szakma és szorgalom sokat számít. Sajnos a diploma sem megbecsülve sem megfizetve nincs nálunk.

2008. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Utolso, azt te melleirtad, hogy a lakossag kis hanyadanak van csak diplomaja, nem? Mert szerintem a lakossag NAGY hanyadanak van diplomaja, es lesz is meg.

En inkabb nyelvet tanulnek, es kimennek kulfoldre orokre!!!

2008. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Nem mennék el más országba, sehová a világon,

Jó időben , rossz ínségben ezt a hazát szolgálom!"

2008. dec. 15. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Az OECD legfrissebb összesítése szerint más országokkal összehasonlítva Magyarországon túl alacsony, 17 százalékos a diplomások aránya, miközben az átlag 26 százalék – olvasható az Országos Felsőoktatási és Információs Központ honlapján közzétett összegzésben.
2008. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
49%
viszont jó szakmunkásból is keveset képeznek, pl. évekkel ezelőtt beszélgettem valakivel Veszprémben, s ő mondta, hogy pl. manapság nehéz autószerelőt találni. A diploma meg, hát nézd meg, hogy milyen diplomásokat keresnek az álláskereső oldalakon, újságokban, s ha azok közül valamelyik tetszik, hát arra képezd magad. De a nyelv szerintem is.
2008. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Annyit írhattál volna a kérdésed mellé, hogy jelenleg milyen képzettséggel rendelkezel!

Nekem nincs diplomám, de egész jól elvagyok nélküle. Mindig alkalmazottként dolgoztam, de volt diplomás beosztottam is! Sőt, olyan "kollégám" is volt aki engem kért meg, hogy csináljam meg neki azt amihez neki is kellene értenie! A diploma nem olyan fontos, mint azt sokan elképzelik. Sok esetben csak arra jó, hogy legyen mivel dicsekedni és lehessen sírni, hogy "van egy ládányi bizonyítványom de nem találok megfelelő munkát, mert mindenhol dolgozni kellene, pedig nem azért tanultam, hogy dolgozzak"!

2008. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!