Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 éve vagyok big4 cégnél...

2 éve vagyok big4 cégnél auditon.Tavaly megúsztam az előszezont nem kellett túloráznom de idén már szeptemberben is 60 órákat kellett dolgoznom és nincs kompenzáció..Van olyan hazai big4 aki kifizeti a tényleges túlórát? Ha igen milyen alapfizetésel?

Figyelt kérdés

#fizetés #KPMG #Deloite
2021. nov. 1. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Először is nincs olyan, hogy nem kompenzálják, ha mégis, akkor munkaügyi bírósághoz kell fordulni. A túlórát az alapfizetésed/órabéred 50%-kal megnövelt értékével kell kifizetni, vagy a munkaidőkeret végéig a beosztásodat úgy kihozni, hogy átlagban ne legyen több a heti óraszámod 48 óránál (vagy ha nem akarnak túlórát fizetni, akkor 40), és eszerint kell kiadni plusz szabadnapokat/túlórát fizetni. A munkaidőkereted te tudhatod, de azt hiszem 1 év a maximum, amit megszabhat egy cég, és 12 óránál nem lehet többet dolgozni egy nap.
2021. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a történetet.

Nem engedik lekönyvelni a plusz órákat? Ha le vannak könyvelve (nem tudom milyen belső timesheet alkalmazást használtok), akkor muszáj, hogy kifizessék mert nagyon könnyen megbukhatnak vele.

Ha csak napi 8 órákat tudsz beírni/írnak be helyetted az nagyobb gáz - ha megkérdezed a főnöködet, hogy tudod a tényleges óráidat beírni, mit mond?

A túlórák kifizetése ezeknél a cégeknél általában nem tétel, ha nem fizetik ki amögött sokkal inkább adminisztratív töketlenkedés szokott lenni, mint spórolási szándék.

2021. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A sztori röviden: a tényleges munka órát nem szabad ledokumentálni. Van egy heti keret amibe bele kell férned de ez lehetetlen. Nyilván belső képzéseken elmondják hogy csak a ténylegeset szabad beírni de a valóságban csak azt amit rád osztanak. A helyzet durván gáz ezért kérdezem hogy van e olyan big4 akinél be lehet írni a tényleges vagy ahhoz közeli munkaórát.

De ha szerintetek ez felháborító akkor a vasárnapi munkavégzés kompenzáció nélkül mi? Idén egy szerencsétlen kezdő t elküldtek vasárnap leltárra majd hétfőn nem kellett dolgoznia cserébe… és még őrült neki szegény

2021. nov. 2. 18:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Lépj le a fenébe, pukkanjanak meg a rabszolgatartók. 2 év audit tapasztalattal már elég jó pozikra pályázhatsz normális cégeknél.

Tudom, hogy big4, de a fizu szar, a munkakörülmények szarok, a Managerek tuskók, nem kell onnan nyugdíjba menni.

2021. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jó, hát én is dolgoztam már olyan helyen, ahol elmondták kerek perec, hogy "az átlagnál jobb fizetést adunk, ezért elvárjuk tőletek a 'rugalmasságot'" (magyarra fordítva ne sírjon a szátok amikor a hétvégén kell dolgozni, a papíron napi 5x8 lesz).

A mostani munkahelyen meg az van, hogy csak a főnök írhat be túlórát, de a főnök Amerikában van, nem hajlandó ilyesmivel foglalkozni, viszont nem hivatalosan lecsúsztathatjuk.

Lényeg a lényeg, te döntöd el, meddig éri meg neked, azért van az a pénz, amennyiért elviselem az ilyesmit. Ha úgy érzed nem korrekt, fogod magad és lelépsz, vagy ha karakán vagy elkezded beírni a túlórákat és "véletlenül" benne leszel a következő leépítésben és a végkielégítéssel a zsebedben távozol.

2021. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kpmg-nel fel lehet irni a tulorkat elvileg

De kell jovahagyas

2021. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Ha előre szeretnél lépni, akkor ezt be kell vállalni szerintem. Ezeknél a cégeknél ez a jellemző, de 5-6 év alatt menedzserré lehet válni, és utána jönnek a millió feletti nettók plusz a céges autó.
2021. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7

Lehetsz manager milliós fizetéssel de nem biztos , h mindenki ezt akarja..

Mellette nem lesz életed és még a szabadságod alatt is dolgozhatsz

2021. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Elárulod melyik Big4, ahol nem engedik beírni TS-be a tényleges órák számát? Én a Deloitte-nál voltam, ami a magyar közmegegyezés szerint a legszarabb Big4 munkaadó itthon, de ott is a tényleges óraszámokat vittük fel. Budgeting szempontból elég problémás, ha a cég nem látja, hogy a valóságban mennyi óra elvégezni egy cég auditját. Amúgy tudtomon kívül PwC, Kmpg, EY is fizet túlórát, de meg kell érte küzdeni.


Ja amúgy szerintem gyere el onnan a picsába. :D Modern rabszolgatartás.


7-es: Persze, sok pénz az 1 millió nettó, de ha azt nézem, hogy egy jó szakmunkás közel ennyit haza tud vinni kevesebb melóval akkor azért annyira nem lelkesítő. Ezen kívül a Big4-nál hiába lépkedsz előre, partnerként, menedzserként is ugyanúgy megszakadsz a munkahelyeden, mint szeniorként.

2021. nov. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem és néhány ismerős is dolgozott a Big4 egyikében. Nem volt arról szó, hogy nem lehet beírni, viszont azért nem írták be, mert más sem írta be... És gáznak érezték volna beírni, hogyha papíron mindenki más

belefér a munkaidőbe... Szerencsére eljöttek már onnan. Egyébként 5-6 éve bruttó 300 körüli fizetések voltak, megnyugodhattok, hogy most sem alap a 4-500 nettó.

2021. nov. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!