Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angoltanári végzettséggel...

Angoltanári végzettséggel iskolákon kívül milyen elhelyezkedési lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Most csinálom a gyakorlatom és annyira nem érzem, hogy jól megy. A másik szakom kevésbé hasznosítható iskolákon kívül.


Angollal milyen kilátásaim vannak? Az SSC-ket ismerem, de azokban is mennyire valószínű, hogy felvesznek? Más lehetőség van esetleg ezen kívül?



2021. nov. 2. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik nyelvet beszélsz egy kicsit? Általában diplomához kell. 2 nyelvvel már felvesznek bármilyen SSC-be.

Amúgy miért nem megy?

Magántanítás, nyelviskola? Egy lepukkant iskolában, motiválatlan gyerekkel nehéz, de vannak szépségei ennek a szakmának.

2021. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Német a másik, kb B1-es szinten beszélem, de kb ősz óta újra elővettem. A végső cél egy felsőkú lesz majd.


Nyelvsulin gondolkodtam még, ja. Kb. 2 évet voltam, ott a diákok szerettek és ilyen óramegtekinésen is maximálisan meg voltak velem elégedve. A bajom főleg az, hogy a vezetőtanár (aki a gyakorlat során kísér) kb. mindenbe beleköt. Lehet csak túlreagálom, de úgy érzem suliban alkalmatlan vagyok tanításra.

2021. nov. 2. 10:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
SSC
2021. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
SSC be tárt karokkal várnak.
2021. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb milyen fizura lehet számítani? Nyilván hülye kérdés, de úgy átlagban gondoltam.
2021. nov. 2. 10:58
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
kb bruttó 300 ezertől indul egy kezdő állás angolall, de van ami mondjuk ad 400-450 bruttót is nyilván ahogy jöna tapasztalat egyre több lesz.
2021. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És IT vagy finance területen kb mit kell csinálni? (Nyilván a nyelvtudáson kívül - úgymond - sok mindenhez nem értek...)
2021. nov. 2. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Sokat hallok az SSC-ről, de nem tudom mi az. Mit kell ott csinálni?
2021. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az SSC a Shared Service Center rövidítése. Ez általában azt jelenti, hogy a könnyen megtanulható, betanított szellemi munkákat kiszervezik olcsóbb országokba, mint pl. hozzánk is. Ritkábban ki lehet fogni azért itt is olyan munkát, ami kihívás, de általában elég monoton munkák ezek. Viszont a tanári fizetésnek legalább kétszerese a kezdő fizetés is.

Általában pénzügyi terület, ügyfélszolgálat, IT.

Bölcsészeket tárt karokkal fogadnak, meg a nyelvtudás megvan, és ha diplomás, akkor azért általában nem olyan ostoba, hogy ne tudná megtanulni ezeket a munkákat.

Egyébként a tanításra visszatérve, lehet, hogy csak kifogtál egy idióta szakvezetőt.

Én magyaros voltam, és én is kifogtam 2 ilyet. Az első olyan volt, hogy kb. örült, hogy nem neki kellett megtartani az órákat, legtöbbször be sem jött. Ott aztán semmit nem tanultam, csak a saját káromon, tőle semmit. A második pont az ellenkezője volt, annyira komolyan vette magát, hogy az valami rémes volt. Minden óra előtt tartott egy órát, ahol át kellett beszélni, hogy mit hogyan fogok elmondani, aztán óra után meg még egy órát, ahol elmondta, hogy mit csesztem el. Csak azt mondhattam el, amit ő akart. A végén kijelentette, hogy ez annyira rossz volt, hogy leadja majd ő megint, mert érettségi anyag, és ne már, hogy a gyerekek ezt ne tudják megtanulni. (Csokonai lírája, szerintem túlélték volna, ha egy-két mondat kimarad a verselemzésből.)

Önállóan tanítani egész más, azt csinálsz, amit akarsz, ha látod, hogy nem értik, következő órán viszel be ismétlést stb. Nyelviskolában, motivált felnőttekkel meg szerintem álom munka, biztos, hogy szellemileg nagyobb kihívás, mint egy SSC.

2021. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9, hatalmas köszi!!
2021. nov. 2. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!