Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hányas betűméretet illik...

Hányas betűméretet illik használni (amerikai típusú) gépelt önéletrajz esetében? (A/4-es lapon - term. )

Figyelt kérdés

Times New Roman 16-ot szoktam használni,és gyorsvázlatban szoktam kinyomtatni.

Olyanok írjanak,akiknek ez szakterültük,illetve olyanok,akiknél valamely módszer bevált.

A válaszokat előre is köszönöm.


2008. dec. 14. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
12-es betűméret az általánosan elfogadott minden szokásos beadványnál. Az életrajznak a tartalma számít, mivel úgyis elolvassák, kétlem, hogy a hatalmas betűmérettel kompenzálni tudnád a listák (sulik, munkatapasztalatok stb.) rövidségét.
2008. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreértettél,nem hatásvadászat céljából tettem fel a kérdést,hanem azért,mert ilyen betűmérettel szoktam kinyomtatni a c.v-met,ami az én megítélésem szerint elfogadható külalakot eredményez,arra voltam,illetve vagyok kiváncsi,hogy van-e valami szabályszerűség erre vonatkozóan,hiszen nem a saját tetszésemet kell megnyernem,hanem a HR-sét.

Valaki említett az iskolában még régebben ilyesmit,de már nem emlékszem,mi volt az konkrétan.

2008. dec. 14. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem a kerdesedre valaszolok, csak azt szeretnem mondani, hogy megszebb legyen a CV-d, hogy a vesszok utan mindig hagyjal szokozt! Igy, ahogy irsz nem szep szokoz nelkul!
2008. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Times New Roman 12-es betűméretet használjál, sorkizártan, 1,5-es sortávolsággal.

(egy titkárnőnek tanult, jelenleg utolsó éves hr hallgató)

2008. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

21:36-osnak:

Mindig szoktam szóközt tenni - az itteni írásom lehet,hogy kicsit hevenyészett,de Te meg ékezeteket is használhatnál néha...

2008. dec. 15. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak megerősíteni szeretném az előttem lévő választ:

H-Times New Roman (Vagy Ariel) 12 betűméret, másfeles sor, sorkizárt.

Titkárnő

2008. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

szerintem, bár én nem vagyok titkárnő, viszont eléggé gyakran alkotok mindenféle hivatalos levelet, az ideális a 14es Times New Roman 1,5 sorközzel. Szerintem ezt a legkényelmesebb magad elött tartva (kar enyhén hajlítva könyökben) olvasni hosszabb szöveg esetén. Átláthatóbb. A 12es lehet, hogy szenderd, ezzel nem akarok vitatkozni, de amikor én kapok egy 12es levelet, akkor ha nem kifejezetten én kértem, el se nagyon olvasom, mert nincs kedvem bogarászni.


Egyébként a legfontosabb, hogy kinézzen valahogy, azaz töltsd ki a papírt, legyen tagolt stb.

2008. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kulfoldrol irok, es nincsenek ekezetek, ezmiatt nem irok ekezettel.

A vesszo utan irjal szokozt, oda nem irsz soha!

2008. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!