Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » ? RÉÉÉÉSZLETES Pénzköltés...

? RÉÉÉÉSZLETES Pénzköltés Tudatosan – Olyanok válaszoljanak, akik meg tudják magyarázni cselekedeteiket!

Figyelt kérdés

Saját magam részére egy úgymond kutatást, vagy másképp fogalmazva információ gyűjtést szeretnék készíteni a tudatos kiadásokról. Ez abból áll, hogy RÉSZLETESEN leírjátok, hogy

1. Miként gondoltok a pénzre

2. Mennyit kerestek

3. Hol éltek (város, falu, tanya, egyéb (nevezd meg)

4. Mekkora a ház vagy lakás, amiben laksz

5. Mikre költöd vagy költitek (házasságban, gyerekek)

6. És, ha szükséges még egyéb dolgokat is, amiket fontosnak tartasz.


Hozzáfűzve, hogy:

Egyes konkrét kiadás(oka)t esetleg túlzásba viszel.

Több, mint amennyit ugyanilyen körülmények között kellene kiadni, de... – és leírod a magyarázatot

Illetve, hogy nem mindig gondolod át a kiadásaidat. – bár mint írtam elsődlegesen „tudatos kiadásokról” szeretnék információkat gyűjteni.



Sajnálom, de ha (((számomra))) lényeges információ hiányzik (vagy információk hiányoznak) a válaszodból, akkor nem tudom mérvadónak tekinteni. A lényeges információkat pedig feltüntettem.



#kiadás #tudatos vásárlás #pénzköltés #pénzkiadás #tudatos fizetés #tudatos pénzköltés
2022. jan. 15. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

:D :D


Vicces vagy... :-)

Azt ugye tudod, hogy a piackutatásért fizetni is szoktak? :-)


Az meg hab a tortán, hogy nem kérsz, hanem feltételeket szabsz.

2022. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
+1
2022. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volt az elso gondolatom, h mennyi penzt adsz ezert?
2022. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kérésnek szántam, de azért lett ilyen szigorú hangvételű, mert itt a gyakorikerdesek.hu-n igen sokszor trehány válaszok érkeznek. Valószínűleg nem a legjobb helyen kérdezem meg, ez az oldal nem a gondolkozásról híres, ettől függetlenül vannak mégis vannak, akik gondolkoznak.

Fizetni nem tudok. Aki nem kíván válaszolni, az ne válaszoljon.



Még egy kérdés:

Hogy látjátok, hogy mennyi pénz szükséges az alap élethez? Tehát mennyi az a pénz, amiből szerintetek probléma nélkül meg lehet élni? Nem olyanra vagyok kíváncsi, hogy 500e vagy hasonlók. (Lehetséges, hogy nehezen értelmezhető lesz a következő mondat.) Arra vagyok kíváncsi, hogy tapasztalataitok vagy logikus (, reális) elképzeléseitek alapján (tételesen lebontva, mire mennyit kell költeni) bizonyos / egy adott élethelyzetben mennyi pénz szükséges az élethez.

2022. jan. 15. 16:49
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
A megélhetéshez nincs szükség semennyi pénzre, hanem a megélhetéshez szükséges dolgok megtermelésére, előteremtésére van szükség.
2022. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4: erre nem lehet objektíven válaszolni...


Te is tudod, hogy szinte mindenből van X áron meg 10x áron is cucc, élelmiszer, stb. stb. És közte is sokféle...

2022. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak egy részére válaszolok:


200ból kijönnénk, ha muszáj lenne (próbáltuk már), de egy átlagos hónapban 350 körül költünk. 60nm lakás, alacsony rezsi, otthon szeretünk főzni, kocsit kb hetente 1szer használjuk, hobbijaink ingyenesek.


150 ezer felett takarítunk meg, többnyire befektetésre és élményekre. Lakás, kocsi van. Talán a jövőben 1 gyerek.

2022. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj inkább egy google kérdőívet, azt szívesen kitöltöm, de nem fogok itt oldalakat írni. Annak a kiértékelése is egyszerűbb.
2022. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a javaslatom, mint a 8-asnak. Ide lett hányva egy kérdésen belül kb. 10 másik kifejtendő, amik közül több teljesen szubjektív, egyedi választ igényel. Kb. 10 oldalas esszét lehetne írni róluk. Elvárod, sőt feltételként megszabod, hogy mindenki mindenre válaszoljon korrektül, holott te is tudod, hogy ez az oldal nem alkalmas erre. Alapvetően a kérdéseket sem tudom megjegyezni, telefonon fel-le görgetni nincs kedvem, ennyit pötyögni meg végképp. A gondolataim fele elveszne pörgetés közben, úgyhogy hiába válaszolna esetleg valaki szívesen neked (pl. én), nem fog fentiek miatt.

Próbáld kérdőív formába rendezni logikusan, akkor esetleg.

2022. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Igaz, hosszabb kifejtést igényel és olyan hosszút senkitől se várok el. Köszönöm a megvilágításokat és az információkat mindenkinek!
2022. jan. 17. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!