Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kiszűrni a...

Hogyan lehet kiszűrni a troll, félrevezető vagy csak hozzá nem értő válaszokat? (Karrier, fizetés, állás kategóriában.)

Figyelt kérdés

Biztos van másik kategóriában is bőven ilyen, én most konkrétan karrier, állás, stb. témára értem.



Hát bőven van aki direkt trollkodik meg aki talán nem rossz szándékból de okoskodik, pedig nem ért hozzá (eléggé) és félrevezet.


Aki nagyon látványosan csinálja azzal nincs is baj, mert azt nem veszi senki figyelembe.

De aki jól előadja, úgy mintha értene hozzá, illetve nem támadólag, stb. azokat hogy lehet szűrni?


Én is volt már hogy belefutottam ilyenbe, egy darabig tényleg nagyon hihető volt, aztán kiderült, hogy köze sincs hozzá. Végül a moderátornak jelentve és törölve lett a kérdés.



Azt már meg sem kérdezem, hogy miért szórakoznak ezzel egyesek.



2022. jan. 22. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

A gyakorin a kérdéseket feltevők 90%-a simán megtalálhatná a neten a választ, erre inkább felteszik az együgyű kérdéseiket.


Aztán csodálkoznak, hogy megjelennek a trollok?

2022. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Konkrét adatot akar valaki megtudni, akkor igen.


De nagyon sok van ami nem ilyen, hanem mások tapasztalatai, olyan információk amit fiatalon, kívülről vagy kezdőként az ember nem nagyon fog tudni.


Ha ő tudja a választ miért kell trollkodni? Ha nem tudja, miért kell írni?

2022. jan. 22. 17:05
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
PL amiben az van hogy nettó 8 milliót keresek vállakozó mérnök orvos programozó 17/f az sajátos hogy kamu
2022. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az igen de ezt könnyű kiszurni.

Viszont amikor valaki úgy adja elő mintha értene hozzá és nem látványosan hazudik?

2022. jan. 23. 08:29
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező írnál néhány példát is?
2022. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jogos kérdés! Nem tudom mennyire ismered, olvasod ezt a honlapot vagyis ezt a kérdéscsoportot. Bár biztos más kérdések között is van ilyen.


Elmondom, hogy konkrétan mi történt, amikor nagyon egyértelműen kiderült.


Nekem korábban nem látszott a nevem a honlapon.

Egy kérdés alatt elkezdtünk beszélgetni valamiről, compliance részterületről és valaki nagyon okos(nak tűnő) válaszokat adott.


Aztán ahogy próbáltam kicsit konkrétabban, mélyebben bekérdezni folyton terelt, olyanokat írt, hogy magamtól is tudhatom, stb... Egyre kevésbé adott konkrét választ, helyette terelt és mindig azt próbálta mondani, hogy ebből meg abból már én is tudhatom, nyilván tudom.


Írtam neki egy privát üzenetet, de akkor is hasonlóan reagált. Ott már látszott a neve.



Később egy totál másik kérdésnél hozzászóltam valamihez, amire kaptam egy privát üzenetet.

Hát ugyanaz a nicknév volt.

Érdekes módon ebben az üzenetben már más volt az ő végzettsége, foglalkozása, de valami totál más.


Nem tudta, hogy én ugyanaz vagyok akivel múltkor beszélt.



Az volt a legmeglepőbb, hogy egy darabig úgy válaszolgatott az első kérdésnél, mintha tényleg totál szakértő lenne, ebben dolgozna, értene hozzá.

Csak ahogy próbáltam a mélyébe ásni, akkor kezdett terelni, mellébeszélni.


A másik kérdésnél pedig kiderült, hogy köze nincs a területhez.


A kérdést jelentettem a moderátornak emailben, őszintén szólva kiakadtam rajta.

Neki is megírtam, hogy mit csinált mégis, persze válasz semmi.


A moderátor törölte a kérdést (mondjuk elég lett volna a válaszokat, a kérdéseket nem kellett volna).

Igaz, másoktól értelmes válasz nem is jött. Mondjuk tőle is mennyire értelmes...


Gondolom többen is jelenthették, másokkal is ezt csinálhatta, mert már törölve lett a fiókja.



Ez most egy ember volt csak, de azóta olvastam pár kérdést, ahol felmerült bennem hasonló.

Nem jártam utána, bevallom!!


A hozzászóló nagyon hozzáértőnek, szakmainak mutatja megát, mint aki ilyen területen dolgozik, utána blődségeket állít és ha rákérdezek nem ír többet.


Tavaly történt ez az egész, de azóta sejtem, hogy nem egyszeri jelenség lehet és nyilván nem egy emberrel.



Egy időre el is hagytam a gyakorikerdesek honlapot, mert érthető módon elegem lett.


Most nemrég újra felléptem mert egy-két kérdésem adódott és mondom hátha értelmesebb emberekbe futok bele. (Sikerült is!!!)



Szerintetek mi ez az egész? Mire jó ez?

2022. jan. 25. 21:42
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Én lassan minden témában látok ilyen félrevezető, provokatív embereket.

Az oldal színvonala már sokszor kritikán aluli.

2022. jan. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hintalow ***** válasza:
67%

Az oldal nagy rèsze unatkozó tinikből, sikertelen munkanèlküliekbő, megy egy marok többè-kevèsbè orvosi eset kènyszeresből áll, 😃

Nem èri meg rèszletekbe menő vitát folytatni, privát üzeneteket irkálni stb.

Kb mint a való èletben, itt is mindenki felnagyobbìtja a saját èletèt, ès mindenki mindenhez èrtő polihisztor, csak az anonimitás miatt ezek kb. nègyzetre emelve jelentkeznek.

2022. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, az oldal a reklámokból él, szóval nem az a lényeg, hogy a kérdezők professzionista választ kapjanak. Hanem a forgalom...
2022. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az oldalnak nem a valós információk cseréje a lényege, hanem a szórakozás. Hülye aki itt akar megtudni valami komolyan. Nézz be az ismerkedés rovatban. Na ahhoz mekkora kreténnek kell lenni, hogy valaki itt próbáljon csajozni, de tényleg....
2022. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!