Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászok! Mennyi idő...

Közgazdászok! Mennyi idő alatt találtatok munkát Pesten?

Figyelt kérdés

Közgazdász Bsc végzettségem van,angolul közép szinten beszélek. Jelenleg a mestert csinálom SCM területen, de ezt már csak levelezőn. Jelenleg egy vidéki cégnél dolgozom már 2 éve Szolnok megyében. Logisztika területen dolgozom és a jövőben is ezzel szeretnék foglalkozni, viszont itt nem olyan sok a lehetőség. A mester miatt kapnék egy kis fizetés emelést, de tudom, hogy Pesten magasabb bért adnának. Illetve, minden barátom ott lakik fent és beszéltük, hogy jó lenne együtt kivenni egy albit. Nagyon a lelépés szélén állok, azon gondolkozom, hogy már most beadom a felmondásimat és akkor 3 hónapon belül találnom kellene valamit Pesten. Nem baj, ha elsőre nem az “Isten lábát” fogom meg, de érdekelne, hogy a fent említett kompetenciákkal mennyi esélyem van Pesten gyorsan elhelyezkedni?


Köszönöm a választ.



2022. febr. 6. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként értelmes munkát nyáron kb 2.5 alatt találtam, de az olyan, hogy 1-2 évet boldogan eltöltök ott. Ha azonnal kellett volna a kenyér, és bármit aláírok, kb 3-4 hét az első interjútól a szerződésig.

Ez fél éve volt, azóta kb heti 4-5 interjúajánlatot kapok, igaz aktívan hirdetem magam a profession-ön és normálisan ki van töltve a linkedin profilom is.

2022. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemesebb a mostani munkád mellett keresni. Gondolom 30 napos a felmondási időd, azt a cégek többsége megvárja, sőt az interjúk közben is megkapod már ezt a kérdést, hogy mikor tudnál kezdeni és ha úgy látod, hogy nyerő vagy, akkor már közben is felmondhatsz.

Nyilván 1 hónap alatt lehet találni melót, de valószínűleg nem az lesz álmaid munkája. Én is pestre tervezek felköltözni, 3 hónapja keresek aktívan munkát, mert váltani akarok, de ahova felvettek volna én nem mentem, mert sok helyen a bruttó 500 versenyképes fizetés szerintük, azért meg nem megyek fel, mert most is kapok ennyit. Sok helyről meg vissza se jeleznek, van ahova 200-an pályázunk, mert az már jól fizető munka, oda hátszél nélkül 99%, hogy nem téged vesznek fel. Szóval azért gondolod át, mert ha megszorulsz hamar találsz melót pesten, de az max rövidtávra jó.

2022. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most kapok 260-at vidéken. Mivel 24 éves vagyok és egyelőre a szüleimmel élek, így ez megfelel. Brutto 500 körül amúgy már elmennék, mert akkor a szobával együtt (3-man vennénk ki a lakást szóval kb 50 et kellene beleadnom) ugyan úgy jönnék ki, mint most és legalább már nem a szüleimmel élek hanem a kezembe veszem a sorsomat.
2022. febr. 6. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 500-as berigénnyel úgy gondolom hogy viszonylag hamar tudnál állást találni, hogy ha az állások között se akarsz nagyon válogatni. Mivel a legtöbb helyen, nagyobb multiknál elég hosszadalmas tud lenni a felvételi folyamat, ez azért legalább egy pár hetet igénybe szokott venni.


Én is ellátási lánc menedzsment területen vagyok 6-7 éve, viszont eléggé válogatok az állások között, és a tapasztalataimhoz képest valamennyire magasabbra szintűbb állásokra jelentkezem, így az elmúlt hónapokban a kb 10 jelentkezésemből egyik se jött össze. De ha olyan pozikra adnám be a jelentkezésem amik a jelenlegivel nagyjabol megegyeznek, akkor elég hamar tudnék állást találni.

2022. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk neked 6-7 év tapasztalatod van, arra tényleg ciki ha brutto 500-at akarnak adni. Én ezzel szemben csak 2 éve vagyok a pályán… akkor lehet nekem ennyit sem adnának.
2022. febr. 7. 00:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!