Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kategóriába tartozom a...

Milyen kategóriába tartozom a közalkalmazotti bértábla szerint?

Figyelt kérdés

Van egy közalkalmazotti állás, ahová elegendő a középiskola/gimnázium (Ez gondolom D kategória). Viszont nekem főiskolai és egyetemi végzettségem is van (F és H kategória). Milyen besorolási osztályba kerülök, mennyi lehet a fizetésem, ha felvesznek? (A felsőfokú végzettségem megfelel az Intézet profiljának.)

(A Google-ban már néztem és a törvénytárban is, de nem világos)


Köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 11. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát így elég nehéz megmondani, ez nagyban függ a munkáltatótól, mert jelenleg a közszférában 15%-os bértömeg stopp van. Írod, hogy a munkakör betöltéséhez elegendő a középfokú végzettség, tehát nem biztos, hogy "elbírják" a te végzettségednek megfelelő bérkiadást. Az általad is vizsgált bértábla: [link] pontosan megmutatja, leírja, hogy a végzettség alapján A-J-ig mennyi lenne a béred, a függőleges oszlop - szerintem- az eddigi jogviszony éveit tartalmazza. Nincs személyes ismerősöd a cégnél, aki megérdeklődne a humánpolitikán, hogy mire számíthatnál? Vannak olyan közhivatalok, melyek a II-es kategóriába tartoznak, ezért általában felsőfokú végzettséggel rendelkezőket alkalmazhatnak, de így látatlanban?! Érdeklődj, hátha kapnál telefonon is tájékoztatást.
2010. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Munkaköri kategóriára II.-es besorolást írtak, amibe a könyvtári asszisztens, irattáros, középfokú végzettségű tartozik bele.

Viszont ahogy utána néztem, az intézetnél szinte mindenki diplomás.

Azért érdekel, mert Pesten van és úgy nem akarok felköltözni Pestre, hogy szinte a gatyám rámegy mindenre és a híd alatt kell aludnom, mert lássuk be, 70ezerből odafönt megélni nem egyszerű.

Olyasmi is volt írva, hogy az Intézet Közszolgálati szabályzata is irányadó.

2010. szept. 11. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkaköri II-es besorolás középfokú végzettségűekre vonatkozik, az általam leírt II-es a munkáltató kategóriája.

Egyébként rajtad múlik, hogy elfogadod-e az állást adott esetben, de a Te végzettséged nem az a munkaköri II-es, itt a fizetés nagyon alacsony.

Első vagyok, nem szakember, csak keveset értek hozzá, mert bérben dolgozom.

2010. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is azért gondolkodom rajta, mert ugyan adatrögzítésről, adatfeldolgozásról lenne szó, bárki megtudja csinálni érettségivel, viszont lehet, hogy utána fejlődhetnék a ranglétrán, hiszen mégiscsak ahhoz a témakörhöz kapcsolódik ami érdekel, amit mindig is csinálni akartam, amiből diplomáztam. Igaz ugyan, hogy ez a legalsó szint, de innen még kerülhetek feljebb. Csak addig ugye (míg feljebb nem kerülök) meg kell élni valamiből.
2010. szept. 11. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!