Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mentődolgozó vagyok akkor...

Ha mentődolgozó vagyok akkor tényleg megtilthatják azt, hogy felmondjak?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a mentőzésen mert eléggé érdekel. Ki szeretném próbálni.


Viszont azt hallottam egyesektől, hogy dolgozok pl hat évet, majd úgy döntök, hogy én ezt nem bírom tovább akkor ez nem ilyen egyszerű, hogy csak fogom magam és felmondok, hanem mivel közszolgálatot látok el, így meghatározhatják, hogy mikor mondhatok fel.

Tehát ha épp szakember hiány van, vagy ki tudja mi történik akkor nekem mondhatják azt, hogy kuss van és dolgozz tovább.


Ez igaz vagy kamu?


Szép pályának a tartom a mentőzést és tényleg szeretném kipróbálni de nem szeretném a fejem olyanra adni amiben ennyire kiszolgáltatom magam az államnak, hogy még azt is megmondják mikor mondhatok fel.



2022. febr. 13. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Igen. Mert kell a rabszolga, hogy fent tudjam tartani a hatalmam.

Lásd a rendőröket is.


Puszi: Viktor

2022. febr. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Aki ebben a rendszerben benne van egytől egyig kiszolgáltatta magát. Nyilván van, akinek megéri, mert mondjuk egy pénzes férje, felesége van, így nem kopik fel az álluk ettől a fizetéstől, amit ott osztogatnak. Aki nem hunyászkodott meg a viktor erőszakjának, ők értelmes módon elhagyták a pályát. Ennek eredménye az lett, és ezt ismerőstől tudom, hogy bizonyos feladatokat már ráhagytak szakközepes tanulókra, ingyen munka végett, mondván ez gyakorlat. Hát van-e ettől nagyobb retek mentalitás? Megspórolják ezen is a pénzt, közben meg azt tolják kifelé, hogy itt minden rendben van. De, hogy ne csak egy ismerősre alapozzam a kijelentésem épp a héten győződtem meg róla, hogy valóban így van. Épp az egyik kórházban jártam, ahol hemzsegtek a tanuló diákok.
2022. febr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

2, rühellem Viktort.

De pont van két mentős szja-ja nálam. Nem olyan rossz az a pénz.

2022. febr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
3: próbálj belőle 140 ezres albérlet ár mellett megélni ès netán egy xaros 60 éves panelra a e0 milliót osszeszedni belőle. Még mindig nem olyan rossz?
2022. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
4, millió szakma van, amivel mindez gond, és piszok sokan keresnek ennél rosszabbul. Teszem hozzá, mindkettő saját lakásban él, szóval megoldható az is.
2022. febr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csirkefarhat ara allamilag szabalyozott akkor mit gondolsz?
2022. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha egészségügyi okokból (legyen az testi vagy pszichés) nem tudod tovább végezni a munkát akkor nem kötelezhetnek rá.
2022. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez jól hangzik, hogy kötelezhetnek és ha egyszerűen fogod magad és nem mész be, mit csinálnak? Kirúgnak? :D
2022. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

“2, rühellem Viktort.

De pont van két mentős szja-ja nálam. Nem olyan rossz az a pénz.”


Annak jó része túlóra és éjszakai pótlék

2022. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9, mivel az a bér része, tök mindegy. A férjem eü dolgozó, messze nem annyira rossz a helyzet, mint sokan állítják. Pótlék nélkül is jobban keresnek pl a pedagógusoknál.
2022. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!