Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az esélye annak, hogy egy...

Mi az esélye annak, hogy egy külföldön élő magyar segít egy itthon élő magyarnak állásügyben? Vagy mi nem az a nép vagyunk?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a tapasztalatok alapján nagyon nem össze tartó nép a magyar, persze vannak kivételek
2008. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljesen ismeretlen szerintem csak ugy nem fog segiteni neked, de ebben nemcsak a magyarok ilyenek.

Ha ismerosod, rokonod, jo baratod el kint, ot mar megkerheted, esetleg fizethetsz is erte valamennyit.

Kulonben te kinek, es mit szoktal segiteni?

De gondolj csak bele, van aki annyira talpraesett, hogy egyedul, baratjaval kijut kulfoldre, es felhajt maganak, szallast, munkat is. Most o milyen alapon segitene neked? Sokszor meg aztan aki segit, o kerul kellemetlen helyzetbe, mert nem tetszik a munka amit a kint lako szerzett. Szoval talpraesettseg, es egy kis penz, valamint KITARTAS, es nem felni az egyszeru melotol sem, meg tobb diplomasan sem, nem kell azt mondani, hogy en aztan nem megyek el ennek es annak. Ugye, ahogy sokan gondoljak.

2008. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elozo valaszoloval,gondolom o is kulfoldon el.Gyakran azok kerulnek kellemetlen helyzetbe akik segitenek munkat talalni!

A masik dolog,pedig az,hogy kulfoldon orul az ember,ha sajat maganak talal munkat.

Nem olyan egyszeru,mint ahogy sok ember elkepzeli.Nem azert mert nem akarok segiteni,de rengeteg esetet hallottam amikor az illeto,nem volt megelegedve a munkaval,esetleg azt gondolta,hogy kulfoldon kolbaszbol fonjak a keritest!Inkabb jobb tavoltartani magam az ilyen felesleges problemaktol!

2008. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy az átlag magyarnak ez a mentalitása, hogy "Nekem Te segítesz?-én Neked miért segítenék?"-

Igen,ez magyar mentality. Önzés, egoizmus, a talpraesettséget keverik, mint fogalmat a "magamnak élek" - effektussal.

Igenis vannak nálunk sokkal összetartóbb népek, azért tartanak ott, ahol (pl:németek, skandináv népcsoportok), mi pedig itt, ahol.

Ha nekem lenne melóm odakint (én itthon is ilyen vagyok egyébként, mert van egy életelvem,ami egyszerű, mégis bevált / beválik: "Amit akarsz, hogy más cselekedjen veled, azt cselekedd Te is másnak." ( gondolom rémlik, honnan az idézet).

Tudod, hogy nálunk "kevésbé maguknak élő nemzetek" (enyhén fogalmaztam), miért segítenek egymáson külhonban is?Mert úgy vannak vele, hogy ő is "hazámfia".

Ezek a nemes gesztusok visznek előre, nem a számítás.

Magyar munkahelyek zöme is erről szól, hogy "Mit segítesz nekem?", a pénz meg a státusz a legfontosabb...

Na, de a kérdésre válaszolva:

Nekem is ajánlották már, hogy menjek ki külföldre, ott majd találok melót.

Én viszont szeretek biztosra menni, ezért vagyok még itthon,no,meg azért,mert amíg melót keresel, sajnos fel kell,hogy éljed a tartalékaidat (már, ha vannak), ha pedig nem jártál eredménnyel, akkor elment egy csomó pénzed, de legalább láttál egy kis világot.

Ezt kell mérlegelned, és döntened.

Mert odakint tényleg nem fognak kopogtatni az ajtódon, hogy "Én vagyok a munka, engedj be."

Azért arra vigyázz, nehogy úgy gyere haza, hogy még ott se tartsál, mint mielőtt kimentél.

Utószó: bármilyen negatív nép vagyunk, Te sose a származását nézd egy embernek, hanem a tetteit.

2008. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A harmadik valaszado vagyok.

Az ember otthonrol igy latja ezt a dolgot,en is igy lattam.Amiota kulfoldon elek megvaltozott a velemenyem!

2008. dec. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4.válaszoló:

Ez a lebőgés,beégés szisztéma itthon is fennáll, mint esély,nem kell ahhoz külföldre költöznie senkinek sem.

Szerintem az nem mindegy kit visz oda az ember egy munkahelyre, de igazad is van: tényleg nem szabad senkiben sem megbízni...

2008. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én már befürödtem olyannal, hogy az ismerős ismerősének szereztem munkahelyet(nem külföldön, itthon), de egy hónap után engem szidtak, mert szarul végezte a munkáját, lusta volt, stb.
2008. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Van rá esély, de számíts arra, hogy az olyan lelkes munkavállalók akik már megszívattak kedves, segítőkész embereket rendesen lecsökkentették. Én is jártam már így, nem is egyszer. És amikor litániát írnak arról, hogy mi milyen nép vagyunk nem arról kéne beszélni, hogy nem segítünk egymásnak, hanem ami jellemzőbb, hogy nem becsüljük meg a segítséget. Igenis van annak felelőssége, aki beajánl téged akár szállás vagy munkahely esetében. Általában személyes kapcsolataikat használják fel, hogy egy ismerősnek vagy barátnak segítsenek, és ezek a kapcsolatok kerülnek veszélybe, amikor a jelentkező lelép, nem dolgozik rendesen, vagy átveri a munkaadót,szállás adót. Nem feltételezem, hogy te ilyen vagy, de hidd el a legtöbb külföldön élő magyarnak nem egy ilyen rossz tapasztalata már volt. Úgyhogy azt javasolnám, hogy mindennek nézz utána- rengeteg információ van az interneten.Én is éltem 5 évet kint,most jöttem haza.Általában egyszerűbb munkával tudsz kint kezdeni,de ha már személyesen ott vagy,könnyen fel lehet küzdeni magad.Azzal,hogy külföldön akarsz munkát vállalni azt bizonyítod,független és önálló vagy.Ne terheld magad másra.Ha már valaki ideiglenes szállást ajánl,amíg te találsz magadnak való munkát,akkor már sokat segített.
2008. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látom, senki nem olvasta el a kérdést, hogy mire kiváncsi valójában a kérdező?

Szerintem pont nem arra kérdezett rá, hogy te,mint magyar külföldön beprotezsálnád-e valahova az "itthonmaradt" másik magyart,ezzel a "saját bőrödet viszed a vásárra", ami szintén az alap-pesszimizmusunkból ered,sajnos a magyar a világ végén is az marad,ami itthon:képmutató és széthúzó.Egyébiránt azért sem viszi oda egyik a másikat a külföldi munkahelyére, mert félti az állását,úgy, mint itthon, parázik,nehogy kiturjad belőle!

Csak egy példa:hajóra akartam kimenni egy időben,kapcsolatba léptem egy kint dolgozó ismerősömmel, leveleztünk egy ideig, sok hasznos dolgot megosztott velem,ilyen szinten megérte tartani a kapcsolatot,de mikor arra került a sor, hogy az ügynökségen kérték,legalább egy ismerősöm legyen hajón,hamarabb kijutok,úgy eltűnt, mint a kámfor,pedig semmi baja nem származott volna belőle, ha "mellémáll" (ez messze van persze ettől a fogalomtól),ha én szarul dolgoztam volna nem lett volna ő miattam leírva,mert nem is azonos munkakörben lettünk volna.

Nem baj,nem számít,Európa szinten is egy magunknak való,idomított nép vagyunk, más országokban,ahol ilyen sz@r a helyzet, inkább összefognak,nem kerülik egymást,mint a leprás..

2008. dec. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Dobj egy emailt, hátha tudok segíteni. donpeppe@citromail.hu
2008. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!