Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne váltani, keresgé...

Érdemes lenne váltani, keresgélni?

Figyelt kérdés

2 éve mentem egy projekthez dolgozni, aminél határozott szerződést kaptam többször is, most Júliusban fog letelni, de aztán ha minden igaz 3 hónapra kapunk pluszban.

A fizetés átlag feletti és a munka is laza, még a kollégákkal sincs probléma és az ügyfelekkel sem. Viszont ugye mikor nekem 1 évig nem volt munkám előtte és hazaköltöztem, szóval már egy ideje itthon lakok anyukámmal. Őszinte leszek azért nem merek váltani, mert mindig határozott idejű a szerződésem és nem vagyok elég magabiztos abban hogy találok munkát ha esetleg letelik. Sosem a saját szakmámban dolgoztam és jogosítványom sincs (nem megy a vezetés és nem is érzek késztetést hogy letegyem). Vagy irodai munkát vagy betanított munkát végeztem.


Annyira jó lenne tanácsokat hallani. Mert lehet jobb is a váltás meg rosszabb is. Az előző helyen ahol voltam felmondtam úgy hogy kilátásban sem volt más és aztán 1 évig munka nélkül voltam, de annak ellenére mondom ezt, hogy utólag jó döntés volt, mert itt a dupláját is megkapom.

Tehát 2 évig az akkori bér dupláját kapom + egy év munka nélkül, még mindig jobb mintha ott maradtam volna. De itt azért veszíthetek is.

Még sajnos az is baj, hogy férfi vagyok, de nehéz fizikai munkát nem tudok végezni.



2022. márc. 14. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Mindig erdemes valtani
2022. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ascelpius ***** válasza:
100%

Azt elfelejtetted leírni, hogy egyébként miért is akarsz váltani: ha jól értem a fizu is meg a csapat is jó. Ha a határozott szerződés vagy szakmai előmenetel miatt akarnál váltani, akkor lehet érdemesebb először a főnököddel beszélni, hogy nincs-e lehetőség megoldani.


De ettől függetlenül pályázgatni és interjúkra elmenni sose rossz: lehet találsz egy jobb lehetőséget meg pozicionálni tudod, hogy mennyit érsz a munkaerő piacon éppen. Hátrányod nem lehet belőle, ha szétnézel

2022. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyrészt a magánéletben sem tudok előrelépni, jó ez a saját hülyeségem, de nagyon könnyen elszórom a pénzt hiába több. Pl. akarok szemműtétet, meg saját lakást, szóval olyan dolgokat amiknél elengedhetetlen, hogy havonta vonjanak le, mert én képtelen vagyok összegyűjteni így meg marhaságokra, pillanatnyi élvezeti cikkekre szórom el.


A kollégák nem nagyon szeretnek dolgozni, sokáig kávéznak stb. így én sem töröm magam. Szóval van egy kis visszahúzó erő. Előrelép sem lenen egyszerű, csak akkor ha az én főnököm menne felfelé Budapestre, de arra sem nagy a matematikai esély hiszen minden megyében van irodánk, és mi a garancia arra, hogy én lépnék a helyébe? (egyébként szerintem igen, mert a többiek vagy alkalmatlanok, vagy most jöttek oda, vagy aki alkalmas lenne pont az lusta)

2022. márc. 15. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!