Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az embernek lesz gyereke,...

Ha az embernek lesz gyereke, akkor az a fizetés amit kap a munkaadójától tényleg egyenértékűen nő per gyerek, vagy csak éppen annyival, amennyivel elgondolták, és a fizetés az nem elég arra az x számú gyerekre és felnőttre tipikusan?

Figyelt kérdés
Hallottam 400 ezres fizetésről egy nőtől akinek 3 gyereke van, családi adókedvezmény miatt, és úgy gondoltam megkérdezem hogy most akkor ez így teljesen jó és rendben, és a nettó 400 ezer meg 3 gyerek két felnőttre akár tökéletesen sok, vagy legtöbb esetben ennyi pénz nem igazán kelti a "sok" pénz érzését, hanem inkább azt, hogy ez a mennyiségű pénz az csak elég amire elég, és kész?

2022. márc. 15. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Semmi koze, valami minimalis kedvezmenyt ad az allam, de a munkaltatod csak ezert nem fog tobbet fizetni
2022. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondanám csak minimális kedvezménynek, amit az állam ad, de abban igaza van az 1-es válaszolónak, hogy a munkaadó csak azért nem ad több fizut, mert gyerekeid vannak.
2022. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy meg nem érted a koncepciót, kérdező. Ha nincs gyereked (és idősebb vagy 25 évesnél), akkor a fizetésedből az állam elvesz magának x összeget például szja néven. Ha van gyereked, ráadásul minél több, annál kevesebbet vesz el. Csak épp nullánál nem tud elvenni kevesebbet, vagyis bizonyos gyerekszám és bruttó fizu mellett már kimaxolod az ilyen támogatást.

Persze van olyan is, hogy csp, ezt ugye nem lehet kimaxolni, csak épp köze nincs a fizetéshez.

2022. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel a kalkulátorral ki tudod számolgatni pontosan, hogy 1-2-3 stb gyerek után mennyi lenne a nettód, tessék:


[link]

2022. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom elhinni, hogy egy elvileg értelmes felnőtt ember ennyire tudatlan lehet...

Ne menj el szavazni!

2022. márc. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megvan, hogy gyerekenként mennyi adót nem kell befizetni havonta. Tehát nem a munkahely ad többet, hanem az állam nálad hagyja az adód egy részét. 1 gyereknél most talán 15 ezer ft, ebbeb nem vagyok biztos, 2-nél 40 ezer, 3-nál meg asszem 99 ezer. Ezek max értékek, annyit kapsz meg belőle, amennyit adóból és járulékból tudsz érvényesíteni. 4 órás minimálbéres bejelentésre pl. szerintem 99 ezret nem tudsz kapni pluszban, hiába van 3 gyereked, mert ezen nincs is annyi adó és járulék.

A kérdésed másik részére válaszolva, nyugodj meg, ennél sokkal többe kerül havonta a gyerek, szóval ettől nem lesz gazdag senki.

2022. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!