Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Penzügyi-és számviteli ügyinté...

Penzügyi-és számviteli ügyintéző tanfolyamot kezdek, majd következik a Tb-és bérügyintéző. Lesz lhetőségem munkára tapasztalat nélkül? Kezdi most októberben valaki a pallasnál?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni a tanfolyamokat,ahogyan néztem kb 2 tanvet vesz igénybe.semmi előképzettségm nincs hozzá,eddig cukrászként dolgoztam,szerettem is,most fél éves a lányom,majd szeretnénk nemsokára még egy gyereket.azért gondoltam a váltásra,mert nem volt épp családbarát a beosztásom,szinte minden hétvégén dolgoztam,sokszor este 9ig.ha meglesz a .bab is,már nem szeretnék a korábbi munkámba vissza menni.most olvastam álláskínáló hirdetéseket,és kicsit megijedtem,mert szinte mindenhol kérik a mérlegképes sulit is,és 1-2 év gyakorlatot,vagy valami idegen nyelvet.kicsit elbizonytalanodtam,hogy fogok-e találni azért állást???
2010. szept. 13. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát idegennyelv nélkül tuti nem tudsz elhelyezkedni ezekkel a szakmákkal. De miért nem kezdesz bele inkább egy főiskolába? Én is a gyerek mellett csinálom és azzal azért többre mész mint egy tanfolyammal. A Szolnoki Főiskolán és a Zsigmond Király Főiskolán van államilag támogatott levelező tagozatos pénzügy-számvitel képzés.
2010. szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igaza van az elsőnek!
2010. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
bp-i vagyok.a főiskolai képzés pedig több időt vesz igénybe,nem?mármint hány év alatt lesz meg a diploma?
2010. szept. 14. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Összességében 3,5 év a suli, de ebből fél év már a szakdolgozat írására van, szóval gyakorlatilag 3. De, ott van nyelvoktatás (amiért nem kell pluszba fizetned) és a könyveket is meg lehet közösen oldani. Mivel én is budapesti vagyok és történetesen én a Zskf pénzügy-számvitel szakára járok, így könyvben talán tudok segíteni.


Az órák péntek délután és szombaton vannak, de én sem megyek be mindig, mert nem kötelező. Péntekenként például egyáltalán nem tudok bemenni, szombaton is csak néha. El szoktam kérni a kihagyott órák jegyzeteit a többiektől, így ebből sincs gond. A gyerek mellett meg akkor tanulok amikor ő alszik, nem bonyolult dolog.

2010. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem megvan mind a kettő, de nem megyek vele semmire.(nincs tapasztalat)

Volt egy szakács végzettségű tanuló is az első nap után otthagyta, akinek nem volt hasonló tudása annak nagyon nehezen ment.

2010. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
felvételi???mivel 1.5 év múlva visszamegyk dolgozni,nem tudom hogy oldanám meg a jelenlétet az órákon.És ha jól olvasta,ott is 180ezer egy év??!!
2010. szept. 14. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
A felvételi menni fog, az érettségi eredményekkel is be lehet kerülni és mivel gyed-en leszel még februárban is, így a gyermekgondozásért kapsz +50 pontot. Így be tudsz majd kerülni államira és akkor nincs tandíj. Ha nem csúszol el a tárgyakkal, akkor végig államis maradhatsz és nem kell tandíjat fizetni (akkor sem ha mindenből 2-es leszel). Nézd meg a tavalyi ponthatárokat a [link] weboldalon.
2010. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az órákra nem kötelező bejárni, ha akarsz mész, ha nem akkor nem. A könyvekből is remekül fel lehet készülni, de a csoporttársaktól lehet jegyzetet kérni.
2010. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Érdeklődnék, hogy akkor milyen döntésed született. Végül belevágtál-e, ha igen, felsőoktatásba mentél vagy felnőttképzésre? Mennyire volt nehéz? Eltudtál-e később helyezkedni?

Én pont ezen gondolkodom most és nem tudom mitévő legyek.

máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!