Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy tapasztalt IT-snek,...

Egy tapasztalt IT-snek, mérnöknek megéri kimenni mondjuk osztrákba vagy németbe?

Figyelt kérdés
Ott sokkal jobb életszínvonalon fog tudni élni, vagy nincs akkora különbség az itthoni élethez képest?
2022. ápr. 17. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Minek? Home office/remote munka annyi van, hogy válogathat
2022. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kimenni megeri, csak nem Ausztriaba vagy Nemetorszagba, hanem Svajcba, Angliaba/Irorszagba, Hollandiaba pl.
2022. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes írja, + nyilván USA, de oda könnyebb cégen belül kimenni.

Egyéni vállalkozóként remote csak akkor éri meg, ha külföldön nem tudsz top cégekhez bekerülni.

Akkor ugyan a töredékét fogod keresni annak, amit a jó fejlesztők odakint, de legalább többet, mint amit Magyarországon keresnél alkalmazottként.

2022. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Én próbálkoztam Ausztriában.(IT területen)

A probléma az volt,hogy a kedves "sógorok" nem akarták megadni a senior bért, hanem csak a juniornál kicsivel többet.

Tapasztalatom, referenciáim teljesen mértékben indokolták volna a senior fizetést.


Azzal a bérrel, amit ajánlottam, nem lettem volna sokkal előrébb, mint az itthoni fizetésemmel.


Ja, meg a home office sem úgy működik ám, hogy osztrák alkalmazott vagy, a Balaton partról meg dolgozol.

2022. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Fölösleges kimenni. Külföldre kell dolgozni itthonról. Mi lenne attól jobb, mint dollárért vagy euróért dolgozni, nyugati bért kapni, miközben az itthoni (még mindig alacsonyabb) árakkal kell számolni?
2022. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a "külföldre dolgozni itthonról HO"-ból marhaságot felejtsük már el. Ezt egyik EUs ország jogszabályai sem engedik meg - maximum alvállalkozóként, de arra meg a legtöbb cég nem partner, hogy egy külföldi - főleg ha nem EUs - ország cégével szerződjön és neki fizessen...
2022. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#5 mar irtak elottem, kulfoldre dolgozni itthonrol max akkor eri meg, ha nem vagy eleg jo. A legjobban fizeto cegek alkalmazotti fizeteseit meg sem lehet kozeliteni egyeni vallalkozokent.

A magyar putri helyett pl. meg a magasabb CoL-t beleszamolva is jobban megeri kimenni mondjuk Londonba egy Facebook-hoz 7-8 millio bruttoert, ingyen ettermi reggeli+ebed+vacsoraval, mikozben az eves bonuszod fedezi masfel evnyi berleti dijadat London belvarosaban.

Es persze a remote igy is opcio (csak nem orszagok kozott), ha ahhoz van kedved, dolgozhatsz valami angol kisvarosbol/falubol.

2022. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

"maximum alvállalkozóként, de arra meg a legtöbb cég nem partner"

Egy frászt nem! Se szeri se száma az olyan ajánlatoknak, ahol vállalkozói szerződéssel tudsz dolgozni külföldre. EU-ba és USA-ba is.


"ha ahhoz van kedved, dolgozhatsz valami angol kisvarosbol/falubol."

Hát ezerszer inkább egy angol vidéki kisváros, mint a nagy és büdös London.

2022. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ugy tunik meg azt sem sikerult felfognod, hogy London egy pelda volt a sok kozul. Irhattam volna Facebook es London helyett Google es Zurichet, Netflix es Amszterdamot, Apple es Szingapurt stb.
2022. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9: Jó, elhiszem, hogy ott élve alkalmazottként többet lehet keresni. De kösz, inkább maradok itthon, ahol a családom és barátaim vannak és ahol tudom használni az anyanyelvemet is és "megelégszem" azzal a "szánalmas" bruttó 3 millióval, amit vállalkozóként lehet keresni...
2022. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!