Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahelyen be kell mutatni...

Új munkahelyen be kell mutatni az előző hely kilépő papírjait és a rózsaszín TB kiskönyet? Ezekben benn van az előző mhnkahelyi beosztásom/pozíciót, illetve a fizetésem? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Felvettek egy új munkahelyre. Interjún abba igazat mondtam hogy eddig hol mennyi évet dolgoztam, azzal nincs gond, viszont hazudtam a beosztásról, a fizetést meg nem kérdezték. Ezt a kilépő papíron vagy a TB kiskönyvbe látják hogy a beosztásom operátor volt, nem pedig technikus ? Előre is köszi a válaszokat.
2022. ápr. 17. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem az "igazolás munkaviszony megszűnéséről" papíron rajta szokott lenni a munkavállaló beosztásának megnevezése, az ami a munkaszerződésben is szerepel. Ezt a papírt is szokták kérni mikor új helyre mész dolgozni.
2022. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy rémlik, a tb kiskönyvbe nem, de a kilépő papírokon rajta van.
2022. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az "Igazolás munkaviszony megszűnéséről" formanyomtatványon nincs rajt q beosztás, ezt megtaláltam. És azt olvastam a konkrét beosztás és fizetés a kiképő papírokon sincs rajt. Úgyhogy remélem nem lesz gond ebből. Bár a konkrét kilépő papíros formanyomtatványt nem találtam.
2022. ápr. 17. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is kell az új cégnek. A kilépő papíros pakkból csak a letiltásos oldalra van szükségük, a többihez nincs közük, azt nincs is joguk kérni.
2022. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm szépen a megnyugtató választ. Tehát akkor a TB papírokba és a kilépőbe sincs beosztás ha minden igaz és akkor a kilépőt nincs is joguk kérni... eddig nem kérték, csak azt hittem fogják....



Egyébként annyi a sztori hogy próbáltam technikusi állásokat de teljesen valóságos önéletrajzzal, 2 év operátor tapasztalattal a kutya nem alkalmazna technikusnak és a sorra már a 3. Technikus érkezik úgy hogy sokkal hülyébbnek tartom magamnál. Én otthon szoktam szerelgetni stb... 22 éves vagyok, középsuli után eljöttem dolgozni, de egyetemet is tervezek lehet most, vagy kímélni külföldre, ha ez a technikuskodás nem jön össze...

2022. ápr. 17. 21:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha elvégeznél egy technikus képzést mondjuk...? 2 év max.

Váltott műszakban fogsz dolgozni egyébként?

2022. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Így minek? Bizonyítványt nem kérnek, elég az érettségi plusz szakmai tapasztalat is. Szóval így jobb ha eladod magad technikusnak, nincs képzési díj és tanulsz plusz pénzt is keresel, szóval jobb ötlet. Mindenki azt mondta hog sokszor többet tanulok egy gyárba technikusként mint egy képzésen. Nyílván ha nem jön össze akkor abból okul az ember. De mi baj lehet...
2022. ápr. 17. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy egy gyárban többet fogsz tanulni a gyakorlatban az adott rendszerről, de előfordulhatnak olyan szituációk és problémák amik megoldásához nem árt az a háttértudás amit egy technikusnak oktatnak. Az tény hogy önszorgalommal ipari körülmények között sokkal többet lehet tanulni mint bármilyen tanfolyamon, vagy szakiskolában. Másik dolog, hogyha egy idő után tovább akarsz állni, akkor jó ha van papírod is arról hogy technikus vagy nem csak munkatapasztalat. De nem azért vagyok itt, hogy bárkit is győzködjek egyébként.

Elég tág fogalom a technikus egyébként, mit fogsz csinálni az új helyen?

2022. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fsms ***** válasza:

A papírok az adó megállapításához szükségesek. Ha tudod mutasd be egyszerűbb lesz az életed az adó bevalláskor.

A rózsaszín kiskönyv már nem fontos, felvették elektronikusan az adatokat 1988 utániakat.


Amit mindenképpen őriz meg az a cég által kiadott éves tb, SZJA igazolás. Amikor nyugdíjaznak erre szükséged lesz.

2022. ápr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A papírok az adó megállapításához szükségesek."


Mivel már "egysávos" :) adómérték van SZJA-ban, ezért semmi szükség azokra a papírokra az új munkáltatónak.


"A rózsaszín kiskönyv már nem fontos,..."

Pontosan a rózsaszín kiskönyv a fontos.


"...felvették elektronikusan az adatokat 1988 utániakat.""

Ki és mikor? Maximum a nyugdíjhoz szükséges adatokat "vették fel" annak idején visszamenőleg 1988. január 01-jétől, nem pedig az egészségügyi ellátáshoz szükséges adatokat.


"Amit mindenképpen őriz meg az a cég által kiadott éves tb, SZJA igazolás. Amikor nyugdíjaznak erre szükséged lesz."

Nyugdíjazáskor szélsőséges esetben maximum a munkáltatói igazolási lapra (MIL-lap), valamint a "nyugdíjjárulék" alapját képező jövedelmek igazolására lehet szükség. A MIL-lap a munkaviszony időtartamát igazolja, ami egyben szolgálati időként is funkcionál a nyugdíjhoz.

2022. ápr. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!