Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik ez valóban,...

Hogyan működik ez valóban, jogos, hogy nem akarnak fizetni ?

Figyelt kérdés
Munkahelyemre írtam ajánlást kollégának, akit fel is vettek. De hónapokig nem szóltak semmit, most pedig, hogy lejárt a próba ideje, úgy kérdeztem rá, hogy helló, nem kéne meg kapnom a pénzem? Állításuk szerint nem, mert dolgozott már korábban itt az illető, de több helyről azt hallottam, hogy járna ettől függetlenül nekem az ajánlói pénz.
2022. máj. 19. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Hol dolgozol? Mert akkor elkèrem a HR-től a vonatkozó belsős céges szabályzatot…
2022. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem adnám ki ezt az infót, mert egy ismerős megkérdezi nekem az ügyvéd barátját, nem szeretném, hogy a céghez vissza jutna, hogy nem hagytam annyiba. Legalábbis még nem.
2022. máj. 19. 23:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Én se írom ki a cég nevét, de nagy cég, nemcsak Magyarországon.

Ott sem jár a fejpénz, ha már dolgozott a cégnél az illető akit ajánlasz, vagy már adott be jelentkezést/önéletrajzot régebben.

2022. máj. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Melyik cég?
2022. máj. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Policy függő, ez mi meg nem mondjuk neked.

Simán lehet ilyen kitétel.

2022. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik cégnek van belső szabályzata erre. Jogszabály ilyenre nincsen. Olvasd el a belső szabályzatot, le lesz írva. Nálunk ha az ajánlás dátuma előtti 2 évben már dolgozott a cégnél, akkor nem jár a fejpénz.
2022. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!