Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát érdemes választ...

Nemethkaroly kérdése:

Milyen szakmát érdemes választani Magyarországon, amivel pénzt is lehet keresni? (Masszőr és Hegesztő?)

Figyelt kérdés

Üdvözlet, szeretnék normálisan, folyamatosan pénzt keresni, és kevésnek találom az alkalmazotti fizetést. Ezért szeretnék egy olyan szakmát, amivel dolgozni is lehet folyamatosan, és pénzt is lehet keresni, itthon is és külföldön is. Tehát tudjak vele munkát vállalni, és lehetőleg többet mint amit meg tudok csinálni.


Idáig két ötletem volt, az egyik a Masszőr, a másik a Hegesztő. A Hegesztők általában mindenhol sokat keresnek, és a Masszőr ismerősöm is rengeteget kereset külföldön. De nem tudom jelenleg mi a helyzet, vagy érdemes-e itthon kitanulni ezeket az szakmákat.


Ez ügyben szeretnék tanácsokat kérni. Üdvözlet.



2022. máj. 26. 21:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

A masszőr eléggé kemény fizikai, főleg ha ténylegesen visszajáró ügyfeleket szeretnél. Valamelyest pótolható ez, ha jó társalkodó vagy, vagyis jól figyelsz és csoda biztatóan adod alá a lovat a kedves kliensnek, mindegy is, miket hord össze. Az anatómia se könnyű tárgy, és nem ártana tudni, amikor embereket próbálsz az egészség felé igazítani. Gyorstalpalók szerintem felejtősek, túl nagy a felelősség, hogy mondjuk biomechanikából ne legyél szétszivatva éveken át, aztán olyasmibe nyúlj, amit kb minden rendes, végzett kolléga kiszúrt volna, hogy nem kéne. Általános egészségügyi ismereteid is kb egy nullkilométeres háziorvos szintjén kezdenek a helyükön lenni, hogy legalább feltedd a megfelelő kérdéseket, ne legyenek ilyen gyerekbetegségeid, hogy fingod sincs, hogy daganatos meg magasvérnyomásos embereket nem kéne vállalni, vagy legalábbis nagyon ésszel. És tényleges, élhető jövedelemhez vállalkoznod kell, ami ismét egy jó adag tanulnivaló, rengeteg belső fejlődéssel, öröklött vagy felvett hibáid, vakfoltjaid elintézésével, legalábbis ha abba a töredék százalékba akarsz tartozni, akik meg is élnek egyszemélyes vállalkozásból.


A hegesztő önmagában csak egy tucatszakma. Persze, könnyen felvesznek, hogy fogyóelektródás eljárással, szigorúan hiba nélkül, gyorsan, hatékonyan, széles körű lakatos rálátással készre hegessz olyasmit, ami nem megy röntgen alá... Ha tényleg jól kereső hegesztő akarsz lenni, akkor választott eljárásaidból kellene megfelelő minősítő vizsgákat tenned, darabonként párszázezerért, amiket időnként újra le kell tegyél majd. Két vizsga közt mindenre ráütöd egyedi bélyegedet, amit te hegesztettél, illetve a magyar gyakorlatban olykor olyanokra is, amit nem, csak követelmény, hogy minősített hegessze. Más szemmel nézel ezután a stadionok lelátóira gondolom... :)


Szóval a keresett szakember nem ott kezdődik, hogy elvégez egy alapsulit, ez legyen tiszta! A legjobb tanács, ami adható, hogy próbálj ki az ég adta világon mindent, amit csak lehetséges, és amire rákattansz úgy, hogy tudod, hogy sose unnál rá igazán, azt érdemes megtolni, mert ott anélkül leszel kellően kitartó, hogy erőltetned kéne a kitartást.

2022. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

A férjem hegeszt a munkája mellett vállalkozóként. Egyébként mérnök, ő ezt hobbiként kezeli. Két cég van a rendszeres megbízói között, picike munkákra, amire nekik nem éri meg állandó hegesztőt tartani és fizetni, sem munkaeszközöket.

A férjem szakközépiskolában szerezte még a képesítését, egyszer egy ismerős protezsálta be, hogy légyszi-légyszi csak ezt a három elemet "nyalja össze". Megtette, ott ragadt. Azóta több cég is megkereste így, de csak a két legrégebbit tudja kiszolgálni. A kis munkákra ilyen szinten hatalmas igény van, mert normál főállású szakember ilyenekkel nem foglalkozik, van elég munkájuk.

Egyébként a férjem főállásban nem csinálná és komolyabb helyeken sem. Alkalmazottakat nem akar. Van benne lehetőség, főleg ha az ember alapból műszaki körölben mozog.

A masszírozásban is van, de szerintem az már nehezebb falat. Sokrétűnek kell lenni, képezni magad, ügyfélkört szerezni és megtartani úgy, hogy minden sarkon van már egy masszőr. Alapvetően mindkettő jó lehet, de nyilván teljesen más irány, így összehasonlíthatatlan.

2022. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ritka objektiv, tartalmas valasz. 👌


Hegeszteshez egy tipp, ami nagyon hianyzik a piacrol. A rozsdamentes acel es aluminium vakuumtomor hegesztese. Ha erre osszerantasz egy egyeni vallalkozast, akkor jo sorod lesz.

2022. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a remek és részletes választ. Engem itt a pénzügy, és maga a szakma végzése, annak körülményei az ami a legjobban érdekelt. Én dolgozni szeretnék, és végre normális pénzt is kapni érte. Tegnap óta több masszőr írta, hogy azért nem igazán keresnek túl jól. Ez így rejtett költségekkel biztos hogy nem fog működni. A vállalkozást úgy ahogy elintézem, de nem akarom az aprókat tologatni. Már elegem van belőle.


Masszírozni nagyon szeretek, és sokan mondták hogy nagyon jó is vagyok benne. Ezért akartam szakmának, de úgy érzem, M.o.-n ez túl van lihegve és el van lehetetlenítve. Én nem orvosi szakképzést akartam csinálni egy egyszerű masszázs okán, vagy csontkovácsnak elmenni. Nem is értem, nem akarom megérteni, hogy vág össze ez a két dolog. Többször voltam masszázson, és egyszerűen megmasszírozták, átmasszírozták a hátamat. Ezt miért nem lehet? Miért nem lehet egy egyszerű, kellemes, igényes, és normális szolgáltatást nyújtani? Ismerősöm aki a hajón szolgált, annak se kellett más.


Egyenlőre a leírtak alapján, már a hegesztést is kétségbe vonom. Egyszerűen kispénzes dolognak tűnik. Azért akartam csinálni mert tudom hogy kell, és mert külföldön is láttam hogy jól keresnek vele az emberek. Ezért egy jó szakmai lehetőségnek tűnt. Másik kommentelő írta hogy tucat szakma, de mégse találni egyet se. Ez egy másik szakmámra emlékeztet, amit ugyanúgy hiány szakmának kihirdettek, és kiderült hogy okkal az. Mert semmit se fizet. Kifizettem a drága pénzt a szakképzésért azért, hogy hónapokon át nem volt munkám, majd sikerült találni egy lehetőséget, de ott is csak „kezdő”-ként, 140e, halom rejtett költséggel és problémával. Ebbe még egyszer nem kívánok beleesni. Van inverteres és egy nagy transzformeres kazán hegesztőnk amit már használtam, vidéken sokat is hegesztettünk, ezért gondoltam elindulok rajta. De szerintem erről is leteszek.


A másik visszajelzést amit kaptam hegesztés kapcsán az ismerőstől volt, ők is abbahagyták a hegesztést, pedig szeretik és kell is a pénz. Ha ilyen jól ment, akkor miért hagyták abba?


Nagyon köszönöm a választ. Felbosszantott és nagyon frusztrál is ez a téma. Egy ilyen képzés 400-600eFt között jár, és semmit sem biztosít, sőt. Felesleges pénzkidobásnak érzem. A vállalkozás elkezdése és fentartása sincs ingyen. Szeretnék végre én is egy olyan szakmát, amivel pénzt is lehet keresni, valahova haladni a fizetéssel, de igazából kezdem ennek a reményét veszíteni. Szeretnék minimum 400eft nettóba, hogy legalább valami legyen. Sőt, hosszútávon jóval többet.

2022. máj. 27. 15:23
 5/32 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a választ, hasznos volt, ez esetben viszont leteszek róla. Már több ismerősöm írt hasonlóakat hogy igazából főállásban nem csinálná. Nem ismerem a részleteket, nem ismerem a problémákat, de ha már ennyi ember ír ilyent, akkor valószinű hogy oka van.
2022. máj. 27. 15:27
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Köszönöm elismerő szavaitokat! :D Tök véletlen, hogy erre a kettőre rálátok. Van egy kósza munkaügyis hegesztő végzettségem, amit használtam is párfelé, meg feleségem az eüben tolja, és a munkahelyi összejövetelein hagyom a kollégáit, hogy tanítsanak. :)


Kezdetnek szerintem tényleg a "szerelem" vonal a jó. Aztán úgyis mozdul a helyzet, és a hobbi visszamegy hobbinak, míg a befektetnivalóddal kezdesz valamit úgy, hogy neked már nem kell szeretned, jó esetben alig tévedsz be, akkor is csak méltányolod a csapat erőfeszítéseit és eredményeit, meg persze komolyan kifaggatod őket a kívánalmaikról, amiket, mivel mindig elérhető maradsz számukra, már címszavakban megismertél a korábbiakban... Hát na, angyal leszel, és még tejel is. Persze ott is kell a tökéletlenségekkel foglalkozni, meg egyedül neked nem kéne elvesztened a fejed, akármi is adódik, de alapvetően egy-egy jól működő rendszert inkább csak felépíteni nehéz, a továbbiakban tényleg csak állni kell rendelkezésre, azonnali megoldásokat hozni minden alkalommal teljesen megbízhatóan, hogy tudják tolni tkp a saját szekerüket. Mert ugye egy jól menő biznisz már igen megengedheti magának, hogy a növekedése vigye magával a béreit is.


Szóval kezdetnek "a megunhatatlan" keresése hozhat maximális eredményre képes irányt.

2022. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%

Ha masszír után meghegeszted a magányos, kielégületlen, férjük által elhanyagolt háziasszonyokat, abban látok lehetőségeket.

Mondhatni betömsz egy piaci rést (vagy réseket, ha jól megy)

2022. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A masszőr nagyon kemény fizikai munka, általában max. napi 6 órát dolgoznak, és így is be van gyulladva a kezük, és szerintem rosszul is fizet. Miből gondolod, hogy azzal lehet pénzt keresni? Ha otthon maszírozgatsz feketén, számla nélkül, akkor zsebpénznek jó, de ha legálisan akarod csinálni, akkor nem éri meg.
2022. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Befektetés nélkül (idő, pénz, tanulás) pedig nem fogsz előrébb jutni.

A férjem azért nem csinálná főállásban, mert mint írtam van egy egyébként nagyon kényelmes, nem túl sok felelősséggel járó fixen max 8 órás (de inkább kevesebb) mérnök állása. Fix bevétellel, ami nem rossz, főleg ha juttatásokkal együtt nézem. Emelett szombaton és egy-két este elmegy hegeszteni két cégnek. Az egyik fixen kifizeti a KATA-t neki, így állapodtak meg. Ebből a heti 1,5 napból havi 150-250 ezer forint tisztán összejön még, olykor több. Szereti csinálni, hobbi, nem múlik rajta a megélhetésünk. Viszont emelni kell, hajolni, térdelni, koszos lesz, utána járni anyagot venni, új eszközt venni olykor, stb. Sokkal többet is összeszedhetne belőle, ha több energiát fektetne bele, de ő elpötyög így és hülye lenne erre lecserélni a biztos irodai melóját. Nagyjából ennyi az ok. Hatalmas a kereslet apróbb munkákra, ezeket főállású hegesztők hanyagolják, nincs rá kapacitásuk. Építhetne a férjem is vállalkozást, idővel alkalmazottakkal és mehetnének ők is nagy melókra akár, de egy kényelmes életet nem ad fel az ember a bizonytalanra, ha nem múlik rajta a kényelmes megélhetés.

Neked kell tudnod mit vagy hajlandó megtenni a te saját kényelmes életedért. Megtanulod, elkezded. És ha nem megy? Hát istenem, majd kitalálsz mást... A tudásba ölt pénzért sosem kár.

2022. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"A tudásba ölt pénzért sosem kár."


De, igen. Legalábbis akkor, hogyha úgy jár az ember, hogy mindenhonnan elhajtják a "pályakezdőt nem alkalmazunk" dumával. Én is így jártam anno 18 évesen (meg jó pár osztálytársam), a mai napig bánom. Azóta 1000x is meggondolom, hogy sok százezer forintot kiadjak egy tanfolyamra.

2022. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!