Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne munkahelyet...

Érdemes lenne munkahelyet váltanom?

Figyelt kérdés

Mérnökként dolgozom egy nagy multinál jelenleg. Ez az első munkahelyem, 3 éve vagyok itt, nem is keresek rosszul. A baj nem ezzel van elsődlegesen.


A helyzet nem egyszerű. Az első évemben rengeteg kihívás volt a feladatkörömben, de nagyjából 1,5 éve csak szenvedek. Konkrétan egész nap nem csinálok semmit. Nagyjából 1-2 óra alatt elvégzem a teendőket, utána csak lógatom a lábam. Kértem és kaptam is új feladatokat, de azok is ilyen habi munkák. A főnökeim semmilyen szinten nem piszkálnak, nincsen rajtam semmilyen nyomás. Látják, hogy kész a munka és onnantól kezdve nem érdekli őket, hogy mit csinálok, nem ellenőriznek. Olvashatok egész nap cikkeket, meg nézhetem a sorozataim. A COVID miatt Március végéig HO-ban voltam, kb. olyan volt mintha szabadságon lennék. Hónap elején jött a pénz, a semmiért gyakorlatilag. Tudom, tudom, nagyon rosszul jön le, hogy én ezért panaszkodom, más meg kidolgozza a belét a feléért is, de nekem ez nem jó, elhihetitek.


Tudom, hogy sokkal többre lennék képes és szeretnék előre lépni, több fizetésért, nagyobb felelősséggel. Ezért gondolkodom azon, hogy felmondok. Itt sajnos nincs esély előre lépni, még a kisfőnökök is be vannak betonozva…


A másik oldalon pedig ott van az a része is, hogy gyakorlatilag zéró a munkahelyi stressz, nem kell megszakadni, nem vagyok zaklatva. Ez azért Magyarországon nagy kincs. Sok helyen dolgoztam még az egyetem alatt, ahol nem hagytak élni gyakorlatilag. Ez pedig egy biztos munkahely, hatalmas a cég.


Mi lenne a helyes döntés? Maradni a posvány, de biztos, viszonylag jól fizető helyen, vagy az “ismeretlenbe” vágni?


2022. máj. 30. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Maradj egyelőre itt, a szabadidődben pedig ne netflixezz, hanem fordítsd tanulásra az időt. Nézd meg az álommunkához mit kérnek, és kezdd el azokat tanulni, gyakorolni. Ha ezek megvannak, utána jelentkeznék a másik állásra, és ha megvan onnan a hivatalos ajánlat - és csak akkor -, mondanék fel.
2022. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne.
2022. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen

En is ebben a helyzetben voltam mint te, most valtok mondjuk a fizu is majd duplaja lesz, mondtak van tulora is az uj helyen,biztos sokat kell msjd dolgozni de legalabb fejlodok es probalok eloremenni a karrieremben

2022. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó ez a fajta meló, amíg kifújja az ember magát és erőt gyűjt az elrugaszkodáshoz. Ahogy nézem nálad ez most ért meg. Addig kell nyomatni, amíg fiatal az ember és bírja, mert 50 évesen megesznek reggelire a mostani korodbeliek, és hiába fogod majd akkor ambicionálni az előrelépést. Ahogy fentebb is írták, akkor lépj le, ha már megvan a következő helyed, előtte pedig ha jól olvasom van napi 7 órád megtalálni a következő helyed.
2022. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is olyan helyen dolgozok, hogy nem kell megszakadnom és jól keresek. A kieső időben tanulok. Új technológiákat és hasonlókat, amiket később tudok használni.
2022. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is baromira unatkoztam a munkahelyemen, váltottam, ott is unatkoztam. Megint váltottam, most is unatkozom, de sokkal több pénzért :)

Egy idő után megszokja az ember. :)

2022. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen munkahelyem, csak sajnos ott szar volt a fizu és negatív a légkör. Ha mondjuk ez home officeban menne, jó fizetésért, akkor nem váltanék. Ha be kell járni, akkor igen.
2022. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad, nincs szakmai kihívás, nincs előrelépési lehetőség. De te akarsz. Mi a kérdés?
2022. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez van velem is, csak én közszférában dolgozom.

Próbálok fejlődni, képezni magam, de sajnos nem sikerül versenyszférába átmennem. Már több év közszférás tapasztalat van a hátam mögött, amit úgy veszek észre, hogy még a pályakezdőkkel szemben is inkább hátrány, mintsem előny. És igazából hiába váltok így munkahelyet ( már megtörtént kétszer is ), lényegében cseberből vederbe esete.

Annyi szerencsém van most, hogy a jelenlegi helyemen egész jó a fizetés, főleg közszférához képest, de sajnos szakmailag ez is nulla, és még a kollégák is rosszindulatúak (bár ezt már megszoktam).

2022. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!