Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban ennyit ér egy gazdaság...

Valóban ennyit ér egy gazdasági diploma?

Figyelt kérdés
Okleveles (MSc.) végzettségű közgazdász vagyok, Budapesten végeztem, a Corvinuson. Nem tudok már hónapok óta elhelyezkedni. Tartom a kapcsolatot néhány csoporttárssal és hallom, hogy sokan küszködtek azzal, hogy hónapokig nem találtak semmit. Nincs túl sok szakmai gyakorlatom, viszont 20 jelentkezésből 5 esetben kapok telefonhívást, de csak nagyon kevés esetben jutok el interjúig. Próbáltam olyan pozíciókra beadni, amelyeket be lehet tölteni akár képesített könyvelői, illetve bármilyen pénzügyi-számviteli középfokú végzettséggel. Két ilyen helyre be is hívtak, majd az interjú végén oda lyukadtunk ki, hogy nem szívesen mennének velem tovább a következő körbe, mert ilyen végzettséggel biztosan le fogok lépni pár hónap múlva. SSC helyeken iszonyú nagy a túljelentkezés még a leggagyibb munkakörökre is, mivel az SSC-ben szinte semmit nem kell csinálni, van ahol teljesen home officeszal indítanak már egyből. Még egy helyről várok visszajelzést, de már legbelül egy hete el is engedtem az egészet. Nem tudom eldönteni, hogy valóban ennyire nagy a túljelentkezés és szinte csak pechem van, hogy pont engem soha nem választanak, vagy tényleg valamit ennyire rosszul csinálok.

2022. jún. 8. 10:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz sajnos elhelyezkedni, ezt látom magam körül mindenkin.
2022. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%

Jól meg van írva a CV-d? A kb. "semmi" szakmai gyakorlatot is fel lehet

úgy turbózni, hogy ne hazugság legyen, de többnek látszódjék... :)

2022. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

1: Hát igen...

2: Jól meg van szerkesztve/feltöltve az önéletrajzom :)

2022. jún. 8. 10:41
 4/61 anonim ***** válasza:
8%
Milyen nyelveket beszélsz? Miért nem próbálkozol vidéken? Tőzsdézz vagy azt nem tanították az egyetemen?
2022. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos igen. Bezzeg műszaki diplomával (villamos, gépész, info..) jelentkezni se kell, már elkapkodnak az egyetemről.
2022. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
95%
Gépész vagyok, ez urban legend. villamos info stimmel. Illetve gépészként is kapsz munkát, csak nem kapsz olyan fizut. És jó sokat kell sz*pni egyetemen.
2022. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
4: angolul jól, németül meg kicsit. Vannak befektetéseim/ink, de leveraging hiányában nem tudok extra hozamot elérni vállalható kockázat mellett.
2022. jún. 8. 11:33
 8/61 anonim ***** válasza:
96%

Szia kérdező, nekem csak egy sima BGE-s ba-m van angol nyelvű képzésről, szóval alattad vagyok a létrán, egy éve végeztem, a képzés alatt nem dolgoztam, szóval a tapasztalat sem vet szét, és mégis napi 1-4 megkeresést kapok professionön és linkedinen keresztül, ennek a fele ráadásul egész komoly.


Ha gondolod, privátban szívesen beszélgetek veled, és ha nyitott vagy, adok pár tanácsot, mert egyszerűen a teljes ellentettje a saját és a közeli barátaim tapasztalatai annak, amit te tapasztalsz.

2022. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, LinkedIn profilod van?
2022. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
Én gépész vagyok. Ha csinálok linkedin profilt, akkor tényleg levadásznak a cégek?
2022. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!