Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni Ausztriába...

Megéri kimenni Ausztriába dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm mondja, hogy ki fog menni. Valóban ennyivel jobb a helyzet ott? Ti mit gondoltok?

2022. jún. 15. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Pénzügyileg, főleg, ha mellette idehaza élsz, tisztán megéri.

De persze vannak, akiknek a pénz nem minden. Én még a több fizetésért sem szeretnék egész nap német karattyolást hallgatni. :D Meg aztán a mostani munkámat szeretem.

2022. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezd meg a Győr-Moson-Sopron megyei újonnan épülő lakóparkok lakóit. :D
2022. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon megéri!
2022. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eladtam a lakásomat fent 68 M Ft-ért. Ebből vettem lent egy faluban (Sopron, Ausztriától néhány km-re van) két lakást, egyiket kiadtam, a másik saját részre van. Átjárok dolgozni, a fizetésem ugyanabban a munkakörben, de sokkal normálisabb cégnél 2,2x annyi, mint amennyit fent kaptam, a költségeim nem változtak.
2022. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem minimálbérért ingázól át, akkor igen.
2022. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Soproni vagyok mérnök. Nem csak az én, de a környéken èlő mérnökök fizetésére is ráver az aki mondjuk egy tüzepre ki megy targoncazni, vagy vmi gyors étterembe 1500 euróért. És ez most csak pár random példa volt. Évi 14 x kapják, és a 400as euro árfolyammal ez évi 14x 600 ezer forint. Persze, hogy a határ itthoni oldalán nem tudunk evvel versenyezni még jó végzettseggel sem. Nem hiába ingázik már napi szinten 100 ezer ember a nyugati határszélről.
2022. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És hozzateszem, hogy szakmunkaval vagy valami keresett felsőfokú vegzetseggel pl:nővér stb a ber már inkább 2000 euro között mocorog. A legja melok ilyen ezer párszáz eurósak, de onnét nagyreszt mindenki vált par év osztrák tapasztalat után. Az átlag 1500 korul hazavisz.
2022. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
esetleg tudtok olyan oldalt ahol állásokra lehet jelentkezni és megbízható?
2022. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ams.at
2022. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

Én rendeszeresen járok Auszriába, nagyon sok Magyarral beszélek! Vegyesek a gondolatok, van akinek tetszik van akinek nem, több a fizetés, de több mondjuk a lakhatás is. Keményebben is kell dolgozni.

Többnyire azt vettem észre azok vándoroltak ki akiknek se kutyájuk se macskájuk, akinek van csajálja és szeretik egymást nem nagyon vándorolnak ki. Színvonalasabb Ausztria, szebb fejlettebb, sok a boci, sokszor trágya szag van főleg a kisebb városokban, falvakban. Ha csak a pénz miatt mégy, és közben elárulod a családod, szerintem nem éri meg. A pénz, jön aztán megy..

2022. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!