Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendelkezésre állás munkaidőn...

Rendelkezésre állás munkaidőn túl kötetlen munkarendben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szerződésem szerint kötetlen a munkaidőm (de rögzítve van hogy napi 8 és heti 40 óra), de gyakorlatban normál munkaidőben dolgozom az irodában– napi 8, heti 40 óra. Ezen felül a munkáltató elrendelhet majdhogynem teljes rendelkezésre állást munkaidőn túl a hónap minden napjára (azt tudom, hogy a készenlét havi kerete max. 168 óra)? Sem a szerződésem, sem a munkaköri leírásom nem tér ki a rendelkezésre állásra, de most szembesültem azzal, hogy ez lenne az elvárás. A hatályos jogszabályokat olvasva a rendelkezésre állás tényét mindenképp írásban kell rögzíteni, illetve a szerződésben is benne kell lennie. Amiben nem vagyok, biztos, illetve arról nem találtam eddig semmit, hogy kötetlen munkaidő mellet vannak-e speciális szabályai a rendelkezésre állásnak? Előre is köszönöm szépen a válaszokat.



2022. júl. 9. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Hogyne… bukfencezz is, ha csettintenek???

A készenlétet meg kell fizetni ill. szerződésben kell rögzíteni, nem csak elvárni

2022. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Bármit előírhat, ha kifizeti. Ha a bérjegyzékeden nem szerepel rendelkezésre állási díj, akkor viszont amint letelik a munkaidő, kiesik a kezedből a ceruza, lemerül a céges telefonod és különben is mindenki bekaphatja.
2022. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Na de most mit várnak el pontosan? Hogy kéthavonta egyszer felvedd munkaidőn túl a telefont, vagy ténylegesen heti szinten van valami, amit esetleg meg is kell távolról oldanod? Mert elméletben mindkettő rendelkezésre állás, de közben meg nagyon nem ugyanaz.


Törvényi szabályozásban nincs egyébként speciális rendelkezés a kötetlen munkarendesekre ilyen szempontból. Viszont maga a kötetlen munkarend feltételezi (szerintem) hogy a felek megbíznak egymásban, és ebben benne lehet az, hogy kereshetnek telefonon. De a másik oldalról meg az, hogy ezzel nem élnek vissza és csak akkor keresnek ha muszáj.

2022. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3-as válaszolónak: ami kiderült hogy bármikor elérhetőnek kellene lennem minden nap munkaidőn túl és távolról beavatkozni ha esetleg para van, ez inkbább heti, akár napi többszöri alkalom lenne, mint sokkal ritkább - de ez soha nem merült fel szerződés kötés előtt - erre direkt rá is kérdeztem és nem mondta senki hogy elvárás volna, szerződésbem sincs benne.Kötetlen munkarendtől függettlenül nem hiszem azt, hogy ez jogilag megállná a helyét.
2022. júl. 9. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4: és igazad is van, csak arra akartam rávilágítani, hogy ha nem rendszeres a dolog, akkor azért nem para. A te esetedben viszont inkább kimondott készenlétről van inkább szó, aminek egyrészt van felső határa másrészt fizetni is kell.
2022. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!