Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka magyar bejelent...

Külföldi munka magyar bejelentéssel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Találtam egy Franciaországi munkát ami megtetszett. Fel is hívtam az a megadott telefonszámot ahol elmondták hogy pontosan mit kell csinálni, heti hány óra, milyen bejelentés stb. Egy dolog megragadta a figyelmemet, hiába dolgozom kint, magyar a vállalkozói cég és így magyar bejelentésben lennék. Ez mennyire lehet gáz? Illetve pl az adó visszatérítésről (ami évente 2x ismerőseimnek jó plusz), ottani TB-től és ilyen fajta dolgoktól elesnék? Úgy voltam vele előbb itt megkérdezem mert ha mutyi van akkor biztos kimagyarázzak telefonon keresztül.

2022. júl. 27. 11:38
 1/10 qkker1 ***** válasza:
A leggázabb, hogy nem lesz TB-d Franciaországban, csak az életmentő beavatkozásokra leszel ingyenesen jogosult.
2022. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
jól írja az 1-es, ráadásul szerintem az EU-s egsbizt. kártya kifejezetten turista célú utazáskor érvényes ilyesmire - tartós kinttartózkodás, munka esetén nem.
2022. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ezt olvasd még végig, kérdező!


[link]

2022. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Ezen kívül még miben nyilvánul meg a hátrányos helyzet? Ezt a TB-t talán megtudnám úgy oldani hogy itthon fizetném és ha gond van, hazajönnék.
2022. júl. 27. 12:06
 5/10 anonim ***** válasza:

NEm teljesen világos, hogy mik a jogi keretek, amit biztosít a cég.


Ezt a kiskaput használná ki, amit linkeltem a 3-ban, hgoy "rövid távú kiküldetésnek" papírozza le?

2022. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 qkker1 ***** válasza:

Táppénzt akkor sem kapnál.


Németországban dolgoztam német cégnél, volt egy balesetem, 2,5 évig kaptam havi 1500 € táppénzt, úgy hogy fele időben kint voltam kórházban fele időben itthon lábadoztam. Jóféle magyar minimálbéres bejelentéssel éhen haltam volna.

2022. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5/6; Sajnos ezt így sajnos megnem mondom. Szerintem nem rövidtávú kiküldetésként papírozná le de ez csak egy tipp.
2022. júl. 27. 12:12
 8/10 A kérdező kommentje:
6:7; Ilyenbe bele se gondoltam hogy hetekig, akár hónapikig kiesnék a munkából.
2022. júl. 27. 12:14
 9/10 qkker1 ***** válasza:
Én sem így terveztem, de örülök, hogy nem magyar cégnél dolgoztam.
2022. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha kint dolgozol, ott is kell adóznod, akkor is ha magyar cégnél vagy bejelentve, ellenkező esetben adócsalást követsz el - nem (csak) a cég, hanem te (is).

Ez alól vannak (lehetnek) kivételek, de amit leírtál, az alapján ezt nem lehet eldönteni.

Nyugodtan hívd fel a NAV info vonalát (talán 1818?), meséld el a szitut és kérdezd meg, okés-e. Én ezt egy hasonló helyzetben megtettem, és meglepő módon teljesen normális ügyintézővel tudtam beszélni.

2022. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!