Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes fizetésemelést...

Hogy érdemes fizetésemelést kérni? Van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok egy cégnél (ez az összes tapasztalatom), és nagyon jól érzem magam itt, nem akarnék felmondani. Viszont a fizetések elszálltak mellettem, és a piaci bérsáv alját kapom jelenleg. Most keresek x összeget, és több ajánlatom is van 1,5x összegről, vagy nagyobbról.

A vezetők meg vannak velem elégedve, egyedül viszek többfős projekteket, húztam már ki nagy szarból a csapatot, a teljesítményértékelésen az egekig magasztalnak.

Érdemes ilyen helyzetben odaállni a főnök elé és azt mondani, hogy lassan már visszautasíthatatlan ajánlatokat kapok, de nem szívesen mennék el csak a pénz miatt, szóval megoldható-e a bérem újratárgyalása? Valahol középúton már megelégednék.


2022. aug. 8. 22:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy IT szektor.
2022. aug. 8. 22:12
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
En beadnam a felmondasomat. Olyankor eloszor ugyis megkerdezik hogy miert... elmondod hogy keves a penz. Felajanljak hogy adnak tobbet.
2022. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mondhatod. Mondjuk keresel br 500at, de 750-et ajánlanak máshol, nem mennél el ezért 620-ra gondoltál… (csak mondtam három számot). De ha azt mondják nem utána már kínos maradni, erre készülj, szóval akkor menj
2022. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"De ha azt mondják nem utána már kínos maradni, erre készülj, szóval akkor menj"

Ettől félek. Önszántamból még maradnék kb fél-1 évig

2022. aug. 8. 23:04
 5/15 anonim válasza:
89%

Én fix helyet váltanék.


Ha másfélszer annyit megkapnál máshol biztosan akkor itt hiába vagy nagyszerű munkaerő, nem vagy megbecsülve.


Néma gyereknek anyja se, egy beszélgetést megér.

Ugyanakkor a munkaerőpiac nem a jótékonykodásról szól, ne hagyd magad. :)

2022. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a teljesítményértékeléskor kellett volna.

És így, elmondod amit leírtál a kérdés kifejtésénél. Mik azok a dolgok, amik miatt úgy gondolod, többet teszel, mint a béred értéke. És nyugodtan elmondhatod, hogy vannak reális ismereteid a versenytársakról, bemondhatod nyugodtan a konkrét ajánlat +10%-ot, ha megadják azt, mint a konkurencia, akkor maradj, ha jóval kevesebbet ígérnek, akkor válts

2022. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6: Most lesz a következő, szóval ez aktuális.
2022. aug. 9. 08:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Kerek perec meg kell mondani a főnöknek a teljesítményértékelésen, hogy szeretnél emelést kérni és xy összegre gondoltál.

De lehet, hogy meglepődsz, mint én: akartam emelést kérni, de megelőztek és 35% emelést ajánlottak, amit elfogadtam.

2022. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon bürokratikus a cég. Egy multiról van szó, és ha a közvetlen főnökömtől kérek fizuemelést, akkor annak 1-2 hét minimum az átfutása, mire egy igen/nem válasz visszajön minden érintettől.
2022. aug. 9. 09:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose volt gondom.

Emberként megfelelően megbeszéltem a dolgokat a feletteseimmel vagy tulajjal.


Ha igaz, hogy elégedettek veled és kaksiból rángattad ki őket, akkor értelmes főnökkel szembe nézve kultúráltan meg lehet beszélni.


Persze ehhez kell egy kisugárzás és tisztelet is.


Akin látják, hogy nyomi, szerencsétlenkedik, hogy helytállóan kiálljon maga érdekében - nos, az olyan embereket ledominálva visszautasítják. S továbbra is kihasználják.


Rajtad áll.


Anno mindegyik munkáltatómnál meg tudtam beszélni.

Mára pedig velem is lehet egyeztetni, amennyiben látom, hogy ki tud maga mellett állni valaki és érvelni.


Szedd össze érveidet is pl egy lapra írd össze magadnak.

2022. aug. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!