Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel szeretnék mondani a...

Fel szeretnék mondani a munkahelyemen. Tudnátok pár kerdésemre válaszolni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg fél éves határozott szerződést kötöttünk, amiből az első 3 hónap a próbaidő, és jelenleg még csak 1 hónap próbaidőt töltöttem le, viszont úgy alakultak a dolgok részemről, hogy nem szeretném ezt folytatni tovább. Az lenne a kérdésem ha én hétfőn bemegyek dolgozni és miután a délelőtt folyamán megérkezik a főnök felmondhatok e úgy neki hogy utána el is jövök ? Vagy van valami idő amit a felmondás után le kell töltsek? Illetve kötelességem írásban felmondani?

Vagy szóljak e a kollegáimnak os a felmondasról? (Igaz sajnis nem érdemelnék meg, hogy előre tudják meg)


2022. aug. 19. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Próbaidő alatt egyből leléphetsz, csak írásban add a tudtára indokolni nem kell.
2022. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
És mindenképp előbb a főnöknek mondd el, ne a kollégáidnak.
2022. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Próbaidő alatt igazából be se kell menned.

Küldesz egy emailt, h a mai nappal megszünteted a munkaviszonyod és kész.

A papirjaidert majd bemész.

2022. aug. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vártam meg a főnökömet, bementem a munkaügyre a felmondásommal, megírták a papírokat és ennyi volt.
2022. aug. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz.

Jobban jársz az írásban történő felmondással mert azt később nem tudja letagadni főnök.

(lesz mit lobogtatni)

2022. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, próbaidő alatt bármikor indoklés nélkül azonnal felmondhatsz, de írásban kell megtenni. Ez lehet email is, de jobb ha papíron leírod és odaadod a főnöknek.
2022. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Vezetődet kell írásban tájékoztatnod a felmondásodról, ezt követően add le a tárgyakat amit kaptál és lépj ki a HR-en.
2022. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma kiderült csak leghamarabb szerdán jelenik meg a főnököm, viszont én nem akarok tovább addig ott szenvedni, már hétfőn ott akarom hagyni
2022. aug. 19. 17:22
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
E-mailben is közölheted
2022. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

A munka törvénykönyve szerint az írott megállapodást csak írásban lehet megváltoztatni, megszüntetni. A munkaszerződés is írott megállapodás!

Tehát ha van írott munkaszerződés a birtokodban, akkor azt csak írásban mondhatod fel jogilag!


A próbaidő alatti felmondás azonnalinak minősül, ami annyit jelent, hogy annak közlését (átadását) követően a munkavégzési kötelezettséged megszűnik. A munkáltató engedélyével azt a napot még ledolgozhatod, de nem vagy köteles. Ha a munkanap egy részét dolgozod csak le, akkor csak annyi időre jár bér, amennyit ledolgoztál abból a napból.


Abban az esetben, ha a munkáltatói jogkört gyakorló (aki aláírta a munkaszerződésed, vagy annak helyettese) nem érhető el, akkor e-mailben is közölheted nyugodtan a felmondásod úgy, hogy csatolod hozzá a felmondó levelet. Én az e-mailban történő felmondást aggályosnak tartottam eddig is és annak tartom mind a mai napig. Ugyanis az csak akkor vált ki joghatást (szünteti meg a munkaviszonyt jogilag), ha a címzett az elektronikus dokumentumhoz hozzáfér, vagyis amikor a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek (helyettesének) lehetősége nyílik arra, hogy annak tartalmát megismerje.


Elég nehéz elhinni, hogy egy cégnél nincs a munkáltatónak helyettese, akinek átadható a felmondás. 50 fő létszám alatti cégeknél is dolgoztam, de ezek soha nem okoztak gondot még ott sem, ha a vezető Balira ment nyaralni 3 hétre. Addig nem lehet felmondani?!?!?


Hétfőn kérdezd meg, hogy ki van a munkáltató helyett, amíg szabadságon van. A megjelölt személynek add át írásban a felmondásod, a saját példányodon (ami nálad marad) vetesd át vele dátummal ellátva. Ha használnak a cégnél pecsétet/bélyegzőt, az sem árt ha rákerül.

2022. aug. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!