Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen irányban érdemes majd...

Milyen irányban érdemes majd elindulnom a gazdaságinformatika szak elvégzését követően?

Figyelt kérdés
Szeptembertől 3. éves gazdaságinformatikus hallgató leszek, 1 év múlva lesz esedékes a szakmai gyakorlatom, de jelenleg picit bajban vagyok azügyben, hogy milyen terület felé vegyem majd az irányt. Jelenleg két területen gondolkodom, az egyik inkább picit a gazdasági vonalhoz van közelebb ( projekttámogatási / projektmonitoringos / projektmenedzsmentes terület (SAP és egyéb vállalatirányítási szoftverek világa), a másik pedig klasszikus IT-s (szoftverfejlesztő, azon belül is Java vagy .Net developer). Hosszabb távon melyikkel lehet jobb karriert csinálni (gondolok itt olyanokra, mint fizetés, külföldi lehetőségek, elhelyezkedés ...stb). Személy szerint mindkettőt egyformán érdekesnek gondolom, de kicsit bajban vagyok azzal, hogy melyikre feküdjek rá jobban, illetve milyen irányban menjek el itt egyetem alatt (pl. gyakornoki munkák). A jövőmet jelenleg Magyarországon képzelem el, de nem zárkózom el a külföldtől sem. Illetve tervezek mesterképzésre menni, szintén gazdaságinformatika szakra.

2022. aug. 25. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettővel lehet bel- és külföldön karriert csinálni.

Ha tudsz,akkor jelenkezz diakmunkára, junior pozíciókra. Kipróbálod az egyiket, majd a másikat. Hajrá :)

2022. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően elmehetsz gazdasági(fintech és társai) illetve egyéb területekre is. Én amúgy azt ajánlom, hogy jelentkezz gyakornoknak még most cégekhez.

Egyrészt rálátásod lesz a dolgokra, másrészt elhelyezkedésileg az a 2 hónap szakmai gyak elég kevés és nehezebb lesz jó munkát találnod egyetem után.

2022. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!