Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott szerződésnél...

Határozott szerződésnél második gyermekvállalása hogy lehetne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 év határozott szerződésre vettek fel most szeptembertől.

A főnök azt mondta, hogy 1 év után lehet véglegesít, legalábbis 1 idő után biztosan, de van olyan, akit 2-3 év után sem véglegesített. Mikor rá kérdeztem.


Költözés miatt nekem ez a második munkahelyem. Nekem ez a munkahely egyelőre nagyon szimpatikus.


A párommal szeretnénk babát, nagyon már. Bíztam benne, hogy találok egy határozatlan állást és kereken 1 év után babát várok. Hajlandó vagyok terhesen is dolgozni, amennyiben ezt orvos is engesi majd.


Azonban sajnos a szerződésnek nem örülök.


A kérdésem a következő:


Ha én teherbeesek jövő szeptembertől és nem véglegesít, csak megint 1 év határozott előfordulhat, hogy a gyes alatt megszünteti a munkaviszonyt? 1,2 év után?

A másik kérdésem, hogy mennyi idő után hívhat vissza engem dolgozni? Mikor 1, 2, 3 éves a gyerek? Ez hogy szokott lenni?


Ha pl. A kisgyerekem 1 éves lenne és újra teherbeesnék az állásomat elveszíteném igaz?


Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?


Csak úgy ha visszamennék dolgozni és beadnám a gyermekemet bölcsibe 1- 1,5 évesen, abban az esetben, ha szeretnék kis kor különbséget? Dolgoznék és megint 1 év után elmennék?


Vagy ugye még az, hogy ha nagyon nem làtom.esélyét a véglegesítésnek akkor esetleg el tudok menni egy határozatlan állásra 3 hó próba időre első gyermek mellett, viszont akkor elveszítem ezt.


Szakmailag itt tudok igazán fejlődni, gondolkodtam, hogy keressek -e valami más munkàt, de mást nem szeretnék csinálni.


Szeretnék 2-3 vagy akár 4 gyermeket is. Családcentrikus vagyok és mindig is nagy családot szerettem volna.


Munkaidőm meglenne már, hisz már dolgoztam sokat, egyetem mellett is. 28 leszek, én már húzni nem nagyon akarom.


Kérlek szépen rendes válaszokat adjatok.

Tudom, hogy akár meg is gondolhatjuk magunkat első gyerek után, hogy mondjuk nem akarunk többet.

Azt is tudom, hogy célszerű lenne 2-3 évet dolgozni, de azt érzem kicsit, hogy lehet akkor se véglegesítene, nyilván ezt nem tudhatom, mert nem egy olyan ember, akivel erről lehet beszélni vagy akâ a gyerekvárásról.

Meg azt is tudom, hogy az lenne célszerű, ha első gyerekkel megvárnám a 2-3 évet és visszamennék dolgozni egy évet, de már korban én nem ott vagyok, hogy szívesen tologatom ezt.


Nem tudom volt -e már valaki hasonló cipőben, de szeretettel várom a válaszotokat.



2022. aug. 25. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lejár a szerződésed, nem hosszabbít, ennyi.

Hogy mennyi idő után hív vissza? Amikor te akarod. Ha 1 év után, akkor 1 év után, ha 3 év után, akkor 3 év után. Viszont simán mondhatja, hogy bocs, de most nincs hely.

2022. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De mi az, hogy nincs hely?

Nyilván valakivel pótolja a helyemet, de ha visszaakarok menni dolgozni akkor lehet nem is tudok, mert valaki épp a helyemen dolgozik?

2022. aug. 25. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejár a határozott szerződésed, varandosag alatt vagy GYES alatt , nem köteles hosszabbítani . Mindegy van e más a helyedre vagy visszamennel .
2022. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezen rágd végig magadat: [link]
2022. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!