Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mostantól nem lehet szabadúszó...

Mostantól nem lehet szabadúszóként működni?

Figyelt kérdés

Most a KATA változással együtt lehet egyáltalán meg szabadúszónak lenni?


Illusztrátor/designer területén gondolkodtam egy ideje, mert nagyon szeretem ezt csinálni hobbinak. A portfóliómon dolgozgatok, egyetem mellett. Az volt a hosszú távú tervem, hogy szabadúszóként dolgozzak, mert ugye grafikusként más lehetőség nem nagyon van.



2022. aug. 28. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De, lehet, csak rosszabb (adózási) feltételekkel.
2022. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is lehet majd, csak kevésbé lesznek kedvezőek az adózási feltételek. Egyik lehetőség például az általányadó: [link]


"Adómentességgel élhetsz a jövedelmed éves minimálbér felét meg nem haladó részére, ez 2022-ben 1,2 millió forintot jelent."


Azért havi 100 ezer adómentesen nem olyan rosz, főleg amíg csak suli mellett dolgozol.

2022. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Lehet csinálni, persze. Csak már nem adócsaló stílusban lehet nyomatni, hanem normálisabb mennyiségű adót kell fizetni.
2022. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak több az adó, így jóval kevesebbeknek éri meg, ezért sokan inkább nem csinálják. Mert ugye nem mindenki "adócsaló stílusban nyomatta", volt, aki csak egy szerényebb fizut hozott így össze, mert pl. a lakhelyén nincs érdemben munkalehetőség, és így tudta magát foglalkoztatni. Csak szeretett kormányunk sarkította így ki, hogy a rohadt katások felvettek havi 1 millát, és fizettek 50 ezret, meg mindegyik munkaviszonyt leplezett vele, aztán a 3-ashoz hasonló agytrösztök habzó szájjal ismételgetik.
2022. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
#3 Az nem adócsalás, ha törvény által meghatározott adózási rendszerben kevesebb adót kell befizetni. Nem vagy tisztában az adócsalás fogalmával.
2022. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2022. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: lehetsz szabadúszó grafikus :)


2es: adómentességről nincs szó, hiszen TB és Szocho fizetni kell. Az SZJA az adomentes. Talán nappalis egyetem mellett nem kell fizetni a TBt és a Szochot sem, vagy csak csökkentve, ezt nem tudom.


3mas: Nem vagyunk adócsalók. Sokan nagyon nem keresték meg azt az összeget, amire te ezt mondod (és még aki megkereste, az sem volt adócsaló, hiszen törvényesen leadózta). Az én bevételeim induló vállalkozóként pl olyan rosszak voltak, hogy több adót fizettem a bevételemhez képest, mintha alkalmazott lettem volna.. Szerencsére pont idén ugrott meg az üzlet, így ki tudom fizetni az átalányadót is, így nem kellett lehúzni a rolót. By the way, Ausztriában pl sokkal kedvezőbb feltételekkel lehet valaki EV.

2022. nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!