Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban egy A2-B1-es német...

Perger89 kérdése:

Svájcban egy A2-B1-es német nyelvtudással és festő szakmával mennyit lehet keresni? (részleteket lent)

Figyelt kérdés

Tudom sok mindentől függ, hogy ki mennyit keres Svájcban, elter kantononkent, meg sok mástól is függ, de úgy kB átlagban mennyi bruttó frankot lehet keresni?


Most végeztem történelem és Média-kommunikáció tanárként, de szeptembertől csak 165 ezer nettóval tudnék kezdeni egy gimiben és hát ez elég megalazó,(és igen tudtam, hogy keveset fogok keresni, akkor is mikor elkezdtem), azt hittem ebben a 6 évben fognak korrigálni a bérünkön, de sajnos nem...


Egyetem alatt elvégeztem egy szobafestő,mázoló szakmát is, B terv gyanánt, és egy kevés tapasztalatot tudtam is szerezni az évek alatt, a legtöbb időmet lekötött az egyetem, de az alapokkal képben vagyok.


Esetleg más betanuló szakmák is érdekelnének, felszolgálás, mosogatás, hotel munkák, szőlészetek,farm


Ha valakinek az alábbi szakmámból, és a többi felsorost munkalehetőségekből van valamilyen tapasztalata, az tudna nekem írni róluk?


Nagyon hálás vagyok annak, aki elolvasta és aki esetleg tud tanácsot, tapasztalatot írni!



#fizetés #Svájc #munkalehetőség #A2 B Német nyelvtudás
2022. aug. 29. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Svajcba nehez bevandorolni, egy csomo hulye szabalyuk van, es nem az Unio tagja, szoval en javasolnek egy masik orszagot.

Nemetorszag pl. sokkal egyszerubb.

2022. aug. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Svájcot semmikepp nem javasolnám ezalapján. Eleve egy kukkot nem értenél a svájci németből. Vagy leköltöznék valamelyik határfaluba (pl Sopron) és kijárnék Ausztriába, cigó közvetítő nélkül kereshetsz festő állást évi br 40 ezer euro körül ha beseggeled a németet egy kicsit jobban (erős B1). Vagy maradsz a seggeden, elvégzel valami programozó gyorstalpaló kismama-nyugdíjas kurzust és prüntyögteted a laptopot valami multinál.
2022. aug. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Svajcba gyenge nemettel , ajanlolevel nelkul nehez. Temporarbüroknal tudnal az elejen elhelyezkedni, igy szerzel referenciat, kesobb talan atvesz a ceg ahol dolgozol temporaroskent.

Vendeglatasba nagyon nagy munkaerohiany van, szerintem siman felvennenek pincernek vagy barminek tapasztalat nelkul kisebb helyekre. Viszont segitseg nelkul ez nehez, draga a lakhatas, munkaszerzodes nelkul nem kapsz lakast, munkaszerzodeshez meg lakhatas kell, hogy jarhass valahonnan dolgozni. Vendeglatasba altalaban adnak szallast, vagy ha nem vendeglatasba dolgoznal akkor panziokba tudsz menni (~60 frank per ejszaka).

Amit tudok ajanlani, hogy palyazz meg otthonrol vendeglatos munkakat( hotelcareer.ch , indeed.ch , jooble.ch )

Vagy farm munkak is vannak, de ott sz*r a fizetes es altalaban rengeteget kell dolgozni, keves penzert.

En vendeglatast ajanlom, letolsz par honapot/ egy evet aztan ha mar erted a dialektust akkor mesz tovabb.

Ahhoz, hogy itt tartozkodhass az orszagba kell bewilligung, amit csak munkaszerzodessel kapsz, anelkul 3 honapot lehetsz itt. Ha van kerdesed irj nyugodtan privatban.

2022. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze ez a panzios dolog addig ervenyes amig nincs munkaszerzodes a kezedben, utana tudsz mar lakast kivenni, de ez 1-2 honapos procedura, mivel itt nagyon ellenorzik, hogy kinek adjak ki a lakast, itt meg kell palyazni , mint egy munkahelyen egy allast.
2022. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a tanári diplomáddal többre vinnéd itt Svájcban. Kicsit ráfekszel a németre (inkább B2-C1 szintre), utána egy kis átképzés itt (amíg fizetést is kapsz) és már indulhat is a tanári karriered. Itt az egyik legjobban megfizetett szakma, pár év tapasztalat után simán 10.000 CHF.et vihetsz haza. Havonta. Kezdőként is 7-8000 adott.


Itt egy magyar svájci tanár elmeséli hogyan lett tanár:


https://www.youtube.com/watch?v=MZ_u83farzQ&list=PLc9Hnse4zG..

2022. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

És mit tanítana? Magyar történelmet? Mert a Svájci történelemről kb annyit tud, amit az átlagmagyar, azzal nem megy semmire. A média kommunikáció pedig egy büfészaknak tekinthető Svájcban. A YouTube meg tele van olyan önjelölt okosokkal, mint az általad linkelt is, összevissza hazudik, meg tanácsokat osztogat mint egy bevándorlási ügyvéd, közben alapvető dolgokat rosszul tanácsol. Kb mint székely vegán is tette.

2022. szept. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6:


A média kommunikáció tanár keresett itt. Az hogy neked mi a véleményed róla az senkit nem érdekel.

Történelmet meg miért ne taníthatna? Átképzi magát. Érettségire ha minden diák képes volt megtanulni, akkor egy tanár nehogy már pár hónap alatt ne tudná megtanulni olyan szinten hogy oktassa.


De persze okoskodj és ne hidd el annak aki meg is csinálta.

2022. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!