Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szánalmas, ha a cég nem ad...

Szánalmas, ha a cég nem ad infláció kompenzációt?

Figyelt kérdés

A szektor összes többi szereplője adott 5-10%-os bérkiegészítést vagy béremelést július, legkésőbb augusztustól. Nálunk a cégnél 2 hónapja nem bír a veeztőség döntést hozni.


Állítólag nyaralnak és nincsenek együtt a döntéshozók. Ez csak szeritnem szánalmas?


Külföldi 500-1000 fő közötti mérnöki multi.



2022. szept. 2. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
inkább bezárnak.
2022. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Nincs ebben semmi szánalmas. Tényleg nyár van.
2022. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a magyarországi cégek 90 %-a nem adott.
2022. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem minden cég tud, mert a gazdaségi lelassulás miatt nem biztos, hogy annyira jól megy nekik.


Meg amúgy ... a béremelkedés is inflációt okoz. Tehát ha mindenkinek megemelkednek átlagosan 10%-al a bére, akkor az infáció is szárnyalna mégjobban.


Most gazdasági lelassulás és fizetőképesség vesztés kell.

2022. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Így van ahogy a 4-es mondja. Ezek az emelések csak tovább fokozzák az inflációt. Ár-bér spirál. Most amire szükség lenne, hogy a cégek ne emeljenek egyáltalán, vagy csak pár százalékot. Viszont a munkaerőpiac egészségtelenül feszes, így erre nem sok esély van.
2022. szept. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4-5: teljesen egyetértek, csak amikor a szektor összes nevesebb cége emelt, a miénk meg kimaradt akkor azt érzem ismét nem jó helyen vagyok. Idén tűzte a cég a zászlójára rendezi a béreket, amit nagyjából sikerült is, amíg nem ütött be az infláció.


A másik, hogy olyan bérigényekkel jönnek interjún az emberek, hogy osztályvezetőként nem kapok annyit, mint egy 1-2 éve végzett fejlesztő.

2022. szept. 3. 08:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész ország szánalmas már...

Közférában vagyok karbantartó ott miért nincs emelés? Pislogok mint hal a vízben és ugy leszek szegény most hogy dolgozom és nem csak a munkahelyemen...

2022. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az összes multi csóró, 5-10 évvel ezelőtt is sokkal megbecsültebb volt a mérnöki pálya mint manapság. Évente meg van kb. 4-6%-os béremelés, semmire sem elég. Pesten is így van, és vidéken is. A tapasztalat az, hogy munkahelyváltás esetén lehet nagyobb bérhez jutni, akár az infláció kompenzálásaként. Több, 30-as évei elején járó mérnökkolléga távozott tőlünk is az utóbbi egy évben, elsősorban Ausztriába. Van közülük, aki napi szinten ingázik, van aki kéthetente jár haza. Hivatalosan szeretnének máshol is tapasztalatot gyűjteni, a háttérben viszont az áll, hogy még az ingázás ellenére is jobban megéri így.
2022. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz üzleti döntésnek gondolom, mert így a jó munkaerő le fog lépni. Én is csak így tudtam jobb fizetést kialkudni. Hogyha tudod, hogy többet érsz, keress más munkahelyet.
2022. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas és undorító.
2022. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!