Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A KSH szerint Magyarországon...

A KSH szerint Magyarországon az átlagkereset br. 550 ezer Ft. Szerintetek valójában mennyien kereshetik meg ezt az összeget?

Figyelt kérdés
Azt tudjuk, hogy a média torzít. Az átlagkeresetet nyilván a felső tízezer fizetése nyomja felfelé. Vidéken, és úgy ámblokk az átlag munkát végzőknél kizártnak tartom ezt a bruttó fizetést. Pl. a rengeteg pedagógus, egészségügyis, vasutas, buszsofőr, önkormányzati dolgozó, kormányhivatali, rendőr, stb. biztos nem keresi meg ezt az összeget.

2022. szept. 3. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
A felső tízezer nem alkalmazotti fizetésből él, tehát ők nem nyomnak semmit felfelé.
2022. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Figyelj, megnézel egy professionon vagy valahol egy gyári operátori állást. Túlóra nélkül 220-300-ig vannak a fizuk.

Nettó. Mondjuk a 300 saccperkabe 500 bruttónak felel meg.


Ezt lehet venni szerintem az átlagnak... rengetegen kevesebbet és rengetegen többet keresnek.

Lehúzzák a minimálbérre bejelentettek, az állami alkalmazottak stb az átlagot, felhúzzák a vállalkozók (akikből csak rá kell keresni rengetegen vannak ebben a pici országban), IT területen, mérnöki területen dolgozók...

2022. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a munkaképes lakosság úgy 25 százaléka keres ennyit, vagy még többet.
2022. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

#1: 👍👍👍


Ezek a sirankozók keptelenek felfogni....

2022. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, itt a gyakorin ne kérdezz ilyeneket. Itt az átlagfizetés bruttó 1,5 millió.
2022. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz megmondani mennyivel lehet magasabb a tényleges átlag a hivatalosnál, nagyon lehúzza a hivatalosat a rengeteg minimálbérre bejelentett szürkemunkás.

Illetve az is rengeteget torzít, hogy csak alapbérből van számolva, holott pl. IT vagy trading területen hatalmas béren kívüli juttatások képezik a kompenzáció szerves részét.

2022. szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az 550 ezret hol olvastad, van rá linked? Én májusi adatokat találtam, ott 450 volt az átlag bruttó.
2022. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Egy pesti multicégnél voltam egy kis csapat főnöke egy darabig.

Br 530 + havi 30 ezer cafeteria volt az átlag fizuja a beosztottaimnak. Elvárás érettségi + angol középfok, minden mást a cég tanít meg.


Ez 4 éve volt. Azóta csak fentebb mentek a bérek.


A burkoló, aki a fürdőmet csinálta, 8 nap alatt keresett br 780 ezret.


Aki manapság nem keres meg 500at, az nem akar.

2022. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

10 éve dolgozom az Audi-ban, és havi bruttó kerestem 650.000.

Plusz..

Délutáni pótlék

Éjszakai pótlék

5% mozgóbér

400.000 ft éves kafatéria

13. havi fizetés

14. havi fizetés

Nyári pénz a leállás alatt

Plusz prémium.

Szeptembertől kezdődnek a bértárgyalások, 70-100 bruttó emelésre lehet kb.. számítani. A kafatériát, lehet hogy feltolják 500.000-re.

Nem nagyképűség írom ezt, de szerintem ez bőven az átlagon felül van.

Rajtam kívül az Audi-ban dolgozik még több mint 13.000 ember. Ismerek olyan embereket akiknek a havi bruttó fizetése, bőven 1 millió felett van.

Sok betanított munkás keres ennyit az Audi-ban.

Ezzel is lehet átlagot számolni.

2022. szept. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Kshnak van reszletesebb bontasa... Nekem pld egy ismerosom se keres millio alatt...
2022. szept. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!