Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok, akik kimennek külföldre...

RunaDacino kérdése:

Azok, akik kimennek külföldre dolgozni, miböl fizetik ki a kauciót elsö fizetés elött?

Figyelt kérdés

Külföldi fizetéssel állható a kaució. 1. éves doktorandusz kap 3600 eurót fizetésként adózás elött havonta. MO-n még Mester kutatóvegyészként ilyen 900 eurót fizet a Richter havonta.


Ha jól számoltam, ahhoz hogy kiköltözz dániába kell vagy 4000 euró kezdö töke úgy is, ha már van munkád.


Azt a 4 000 honnan a fenéböl szedi össze ember MO-n? Még teljes munkaidöben Richternél is így havonta csak 200-at tudnák félre tenni (ha maradok mostani lakásomba és nem költözöm fel pestre)



2022. szept. 11. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azt a csak 200-at félrerakod egy évig és utána mész.
2022. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szuloi tamogatas, örökseg, takarekoskodás előtte, stb.
2022. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

"Mester kutatóvegyész" XDDD

Attól hogy a felmosószereket összeöntözöd még nem leszel vegyészmérnök, csak takarító maradsz. Egy normális vegyészmérnök 3 havi fizetéséből félrerakja a szükséges 4000 €-t. Nekem a barinőm vegyészmérnökként dolgozik gyógyszergyártócégnél és bruttó 1.2 milliót kap.

2022. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

re @1


egy évig 200-at félre tenni csak 2000 euro. 4000-röl beszéltem, ami maga is kevés.


re @3


Ki a valódibb vegyész? Az, ki érti s képes számítógépes modelleket alkotni kötéskialakulásról s így reakciómechanizmusokat feltérképez (Elméleti Kémia) s ezeket nyilvános nemzetközi cikkben publikálja


Vagy az, aki cégnek talál valami eluens kombót hogy 1%-al több legyen a profitja az elválasztásnál?

2022. szept. 14. 16:14
 5/19 anonim ***** válasza:
200 ezer ft egy ev alatt 2,4 millio. Az nem egeszen 6 ezer euro.
2022. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

honnan tudsz félre rakni havi 200-at?


Max 200 eurot, nem ezer forintot.


Kapsz fizetésben 440e-t. Ebböl adó után marad 300e. A 300e-böl 180 elmegy rezsire, kajára, gyógyszerre stb. Marad 80e. Ebböl a 80-ból ha mindet félre rakod van meg 200 euro.

2022. szept. 14. 17:49
 7/19 anonim ***** válasza:

"Még teljes munkaidöben Richternél is így havonta csak 200-at tudnák félre tenni (ha maradok mostani lakásomba és nem költözöm fel pestre)"

Mivel a Richter ft-ban fizet, szamomra evidens volt, hogy a leirt 200 az 200 eft.

Ha csak 200 eurot tudsz egy evben eltenni, es neked 4 ezerrevan szukseged, akkor 2 evig gyujtesz es utana mesz ki.

Ha 6 ezer euro kell es csak 1500-at tudsz egy evben eltenni, akkor gyujtesz 4 evig es utana mesz ki.

2022. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az a 2 év nagyon sok idö ez a kormány mellett ha valaki olyan szociális rétegbe tartozik, amit a kormány aktívan támad, jogaitol foszt, a népet hergeli ellene.
2022. szept. 14. 18:51
 9/19 anonim ***** válasza:

"Ki a valódibb vegyész? Az, ki érti s képes számítógépes modelleket alkotni kötéskialakulásról s így reakciómechanizmusokat feltérképez (Elméleti Kémia) s ezeket nyilvános nemzetközi cikkben publikálja"


B@szhatod a nemzetközi publikációidat ha egy mekis hasábburgonyasütögető többet keres tőled.


A cégek megfizetik a magas üzleti értékű (értsd: ritka tudással rendelkező, profitábilis) személyeket, szóval vagy a tudásod nem ér semmit, ha összesen 900€-t keresel egy hónapban, vagy te vagy irgalmatlan nagy balek, hogy ilyen aprópénzért elvállalod azt a munkát amiért többszörösét is megkereshetnéd máshol.


Én Cloud DevOps Engineerként juniorként kerestem bruttó 750-et, 4 éves tapasztalattal jelenleg 1.3 milliót, ezalatt 3-szor váltottam céget + gyakornok is voltam egyetem alatt. Egy évben 6-7 milliót gond nélkül megtakarítok és össze sem kell húzni magamat, járok nyaralni külföldre rendszeresen, étterembe, fesztiválokra stb...

2022. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem sokat ér kutatónak elmenni úgy, ha minden eredményed csak egy magáncégnek ad plusz keresetet, ahelyett, hogy társadalmat segítené.


Ha a cégek nemzetközileg elérhetö, szabadhozzáférésü publikációkat tennének akkor nem bánnám öket.

2022. szept. 15. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!