Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válság, infláció van, kevesebb...

Válság, infláció van, kevesebbet ér a fizetés, mindenki nyavalyog - akkor miért nem nől a korrupció? Én, és ismerőseim is el akartunk intézni apró dolgokat, de mindenhol elutasítottak... akkor mégse olyan rossza a pénzügyi helyzet, vagy?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy az embereknek nincs pénze, meg válság, szegénység van... el akartunk intézni pár apró dolgot, és mindenhol elutasítottak. Miért?

Pl.

-Építkezem, és elkeverték az egyik határozatomat, bementem a hivatalba másolatért, erre az ügyintéző mondja, hogy nem adhatja ki, adjak be minden újra! Igen, ajánlottam pénzt, hogy csak nyomtassa ki, de nem!

-Előző munkahelyemen leselejteztek valamit, bementem megvenni erre közölte a gondnok, hogy azt nem adhatja el, majd elszólta magát, hogy megy a MÉH telepre, mert leselejtezték! Mondom mivan?! Megveszem jobb áron, ne dobják a hulladékba, erre közli hogy nem (azt hittem más veszi meg), és tényleg elvitték fémhulladékba...

-Haverom kormányhivatalban akart egy ügyet elintézni, fizetett volna a kiscsajnak, hogy ne kelljen 2 hónapot várni, de nem ment bele.


Van még vagy 10 ilyen eset, és egyet se sikerült elintézi, pedig 1 se volt törvénybe ütköző... mégis miért nem sikerült? Mégsincs akkora válság, csak divatból nyavalyognak az emberek, vagy erkölcsösek, életképtelenek, egyéb?


2022. szept. 24. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Cigany vagy kerdezo?
2022. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szó, h nől mikor fogod már fel, te szerencsétlen?

Amúgy hidd el, h mindenkinek van itt pénze, csak egy kicsit járj nyitott szemmel és nézd meg mennyit költenek az emberek.

2022. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Dehogy!


"nézd meg mennyit költenek az emberek" - Akkor meg miért nyavalyog mindenki, mi ez a válság hiszti?

2022. szept. 24. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem ajánlottál eleget.
2022. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Fentről irányított posztkommunista feudalisztikus bürokrata rendszer van még mindig Magyarországon sajnos.
2022. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

(1) Szerintem rossz embereket kérdeztél meg.


(2) Amúgy jelenleg nagy a bizonytalanság is, most jönnek az EU szabályok itthonra is, mindenki fölött átszervezések vannak. Ilyenkor nagyobb a kockázat.


(3) Válság alja kb. 2 év múlva lesz. Most még csak mindenki pánikol és túlpörög rajta.

2022. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismernek és ezért nem bíznak meg benned, hogy tisztességes szándékkal próbálsz kenőpénzt felkenni.
2022. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

"Van még vagy 10 ilyen eset, és egyet se sikerült elintézi, pedig 1 se volt törvénybe ütköző..."


Á nem! Egyik sem volt törvénybe ütköző. Viccelsz? :D

2022. szept. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En is hivatalnok vagyok, de nalunk ha ilyet csinalnal, nem biztos hogy szepen kisetalhatnal ugy hogy ne jelentsuk. Egyik kollegamra rafogtak hogy kenopenzt fogadott el, piti kis aprosagert amugy, ami bizonyithatoan nem igaz, de meg kell varnia amig lefut a per ami mar vagy 2 eve huzodik es egy eve mar kvazi a fizeteset minden honapban elviszi az ugyved es birosag. Na nekem allnal ilyen fumaval elo hogy penzt adsz, felmenne bennem a pumpa.
2022. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt kollégám, akit bilincsben vittek el a munkahelyről, mert kenőpénzt fogadott el, és információkat szivárogtatott ki olyannak, aki nem volt jogosult rá. Egy ideje már figyelték, gyűjtötték a bizonyítékokat. Nem is gondoltuk volna róla. Nem tudjuk, hogy mi lett vele...
2022. szept. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!