Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiában nyelvismeret...

Hollandiában nyelvismeret nélkül munkát találni csak mítosz, ugye?

Figyelt kérdés

Szeretnénk párommal Hollandiában dolgozni, de az a probléma, hogy csak én beszélek angolul (B1). Rengeteg álláshirdetést találtam A2-B1 angol/holland nyelvtudással, szállást is intézne a közvetítő cég, kezdésnek tökéletes. Viszont nyelvtudás nélkül szinte semmit nem találtam… Alja munkának is a legalját, de még ezeket a lehetőségeket is kétesnek véltem.

Hallottam ismerősöktől, hogy pedig xy is kiment 0 angollal… Nagyon rossz helyen kereshetek, vagy ezek kamuzások, de szerintem az utóbbi… Ha igaz is, arról már nem

esik szó, hogy haza is jöttek. :D Nektek mi a tapasztalatotok? Ha valaki mégis tudna munkahelyet, ahol elég ha a munkavállalók egy része beszél angolul, és megírja itt (akár privátban), nagyon köszönöm.

Mielőtt jogosan felmerülne, igen, tisztában van vele, elmondtam neki, hogy így 15 órában csirkét fog bontani, már ha egyáltalán kap munkát… Másik kategória lenne, miért nem tanul meg ennek tudatában angolul, nem szeretnék jobban belemenni. :D Bízom abban majd ha kint látja, hogy ez így nagyon gáz, összekapja magát…



2022. okt. 19. 02:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Az a B1 semmit se fog érni külföldön se.
2022. okt. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltak rokonok kint egy rohadt szót nem tudnak angolul, de ismerős által lettek ki szervezve és magyar közegbe voltak. Ők így voltak kint teszem hozzá nem sokat


Én speciel sehova nem mennék nyelvtudás nélkül. Itt lakok az osztrák határ mellett, de nem tudok ki menni, mert nem tudok németül. (Legalábbis normális munkára nem tudok)

2022. okt. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Közvetítőm keresztül fizikaitvlehwt
2022. okt. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden országban elvárják, hogy a munkavállaló beszélje a hivatalos nyelvet. (Magyarországon is.) Ha belegondolsz, alap, hogy pontosan értsd, mit kért tőled a főnököd, nem hivatkozhatsz arra, hogy sajnos nem érted.

De még fontosabb, hogy a hivatalos papírok, a munkaszerződés, a bizonyítványok, a munkaleírás, a szabályzatok, a továbbképzések, átvételi igazolások, szerződésmódosítások, minden amit aláírsz, az adott nyelven vannak. Akarsz bármit aláírni, anélkül hogy pontosan tudnád, mi van beleírva? Felelősséget vállalsz látatlanul bármiért?


Olyan létezik, hogy magyar "munkaközvetítővel", valójában a magyar cég alkalmazottjaként, kiszerveznek mint munkaerőt, csak akkor a magyar feltételek szerint dolgozhatsz külföldön, összességében nem biztos, hogy jobban jársz.


A magyar cég szervez neked munkásszállót, brigádonként kisbuszban szállítást a szálló és a munkahely között, a kisfőnök magyar, de ő beszél a kinti nyelven (esetleg neki így már megéri), kábé az összes csicskamunkát te kapod. Ha nem tetszik, és kiszállsz, vagy kifizetik a hazautadat, vagy oldd meg abból amit addig kerestél, a levonások után.


Előbb minimum fejesszed fel az angolodat tárgyalóképes szintre, és hátha angolul már hajlandóak veled tárgyalni, de a fenti nehézségek a hivatalos nyelv miatt akkor is megmaradnak. Ha ragaszkodsz Hollandiához, akkor inkább hollandul tanulj meg, egy jó angol alappal nem olyan nehéz.

2022. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőséknek jól ment, 0 nyelvtudással mentek ki és limoval jöttek haza. Bár ez a kora 2000es években volt, akkor a lehetőségek földje volt. Nem tudom mi változott.
2022. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

5


Akkor is csak a megjátszás ment. Mostani emberek is nyilvanosan hangoztatják FB-on, hogy ők külföldön élnek, mivel az a sztereotípia járja a mai napig, hogy ott meggazdagszol. De közel sincs így és soha nem is volt.

2022. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6, munkából soha nem fogsz meggazdagoni, sehol. Itt az életkörülmények változásán van a hangsúly.


Pl. hollandiában egy takarítónak nem kell azon golndolkodnia, hogy megengedhet-e magának egy új nike cipőt, vagy nem kap szívrohamot, ha tönkremegy a hűtője.

2022. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Mert az a szottyos nike cipő hú de fontos. Kevesebb ideig bírta mint a kínai.


Hűtő meg nem fontos

2022. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az csak egy példa volt, hogy bemutassam, ott az átlagnak van pénze ilyenekre. Hordjál kínait akkor, ott is van, csak ott nem egy napibéred, hanem 2 óra alatt megvan az ára. Gondolom neked az igények: cigi, pia. Na a cigi az drágább lesz azért kint, hála az égnek :)
2022. okt. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

"Beszelje a hivatalos nyelvet" Hollandiaban a nagy atlag beszel angolul. Pont ezert a mindennapi kommunikacio (bolt, etterem, munkahely stb.) barmifele nehezseg nelkul megoldhato. Egyes kozvetito cegekkel a szerzodes es minden egyeb angolul lesz, mert tobbsegben akik jonnek kulfoldrol szezon-, illeltve betanitott munkara nem tudnak hollandul. Angolul, vagy kisebb reszuk nemetul beszel alap- vagy kozepfokon. Ha le szeretnel itt telepedni vagy esetleg kedved szottyan megmaszni a szamarletrat ahhoz mar kelleni fog a holland.


Viszont egyes adminisztracios munkak raktarakban is elerhetoek azoknak, akik rendelkeznek tapasztalattal ilyen teren es csak angolt kernek hozza.


Angol nelkul en csak szalagmunkakat lattam meghirdetve. Illetve ha beszelsz lengyelul, akkor welcome to Pollandia. Egyes raktarak teljes szemelyzete lengyel.


"Az a B1 semmit se fog érni külföldön se." De. Pl komisszios munkakra boven eleg.


Viszont kerdezo en ajanlom, hogy az ugynokseget jol valaszd meg, mert nem olyan vidam dolog retkes bungallokban lakni nyolc masik emberrel, akiknek a fele drogos a masik fele meg alkoholista. Ilyen viszonyok mellett az elso honapban elmegy a kedvetek az egesztol es azt gondolhatjatok majd, hogy mindenhol ilyen a kezdo munkas let.

2022. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!