Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik (IT-sként vagy más...

Akik (IT-sként vagy más foglalkozással, mindegy is) hirdetik a saját sikerieiket, álomfizetéseiket és munkakörülményeiket vajon kicsodák?

Figyelt kérdés

1) Semmi sem igaz belőle. Sem a fizetésük, de még talán a végzettségük, állásuk sem, csak előadják magukat, aztán ki tudja kicsodák, talán kétkezi munkások.


2) Jobb esetben a végzettség, foglalkozás és a fizetés passzol. De emellett barátok, haverok, barátnő, párkapcsolat, szórakozás, kinézet, külső, sport, stb... terén nullák és az internet mögé bújva akarnak valami kicsit kompenzálni.


Mert szerintem 99% a két fenti kategóriába esik közülük.


Ha a jövedelem, beosztás passzol is, a magánéletükben vajon mennyire van normális életük?

Ezek a férfiak és nők milyenek lehetnek.



2022. okt. 25. 00:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Először érdemes lehet definiálnod ezeket a fogalmakat.

Mit értesz pl. álomfizetés alatt? Egy IT-ban átlagos 1.5M bruttó például már álom neked?

2022. okt. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Az IT fizetések tényleg nagyon magasak.


2. Szerintem amúgy mindenki kicsit felfelé is kerekít, mert ritkán látsz forintra pontosan megadva nettó fizut. Meg az utóbbi időben vannak egyértemű trollok.


3. Én többször abba futottam bele, hogy az osztrák határ mentén élők, külföldön élők is forintban mondják a saját fizetésüket, ugyanígy a külföldre dolgozók (az USA-ban évi 100 ezer dollár nem egy magas IT fizu (41-42 millió forint - 3.5 millió bruttó/hó aztán ki tudja, hogy mennyit adózik belőle egy vállalkozó).


4. Szerintem amúgy nem mindenki a fizetését mondja, hanem van, aki a bevételeit. Pl. Lakáskiadás Budapesten + 120-250 ezer - adó/hó.


5. Szerintem nagyon túlreprezentáltak a pénzügyileg tudatos/pénzéhes emberek ebben a kategóriában. Aki foglalkozik azzal, hogy mibe fektesse a megtakarítását, valószínűleg azok között van, akik rossz fizetés esetén gyorsabban váltanak.

2022. okt. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

1: Általában az Otthon témakörben írnak, de másutt is felbukkannak, és "nem értik", más mért nem keres annyit, mint ők.


Engem az bosszant ebben a jelenségben, hogy aki "fönt van", annak pont jó rálátása kéne essen az EGÉSZre, mindenre, ami alatta elterül, és ezért tisztában lenni azzal, hogy más szegmensekben, más társadalmi rétegekben mi van, és ahhoz nem csak értőn, de szellemi belátással és empatikusan is viszonyulni. Mindazonáltal pont a teljes vakságról tesz tanúbizonyságot ez az állítólagos pénzügyi top.

Szerencsére például más vagyonos rétegekben csupa pozitív ellenpéldát ismerek, nézz meg pl. egy Polgár Árpád-videót! Nem csak csupa segítőkészség, de minden mondatából lejön, hogy egyszerre minden réteghez szól és minden réteg helyzetével tisztában van.

Kyosaki dettó.

Hogy csak 2 ismertebb nevet mondjak.

2022. okt. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
#3 Az IT szektor fele érzelmi analfabéta :) A magas IQ gyakran jár együtt csökkent empátiával (pl. aspergereseknél).
2022. okt. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%

Nem igazán érzem másfél millát álomfizunak így, hogy éjjel kell dolgoznom külföldre.

Főként olyan ír a pénzügyi rovatba aki anyagilag jól áll.


Rossz környéken lakom, mindig is itt éltem ezért direkt szakadtan öltözködöm, hogy minél kevesebben kössenek belém.

Múltkor vicces volt amikor a szakadt szürke szabadidős ruhában felsorakoztunk a pirosnál.


Embereket utálom és magánéletemben csak hárommal tartom a kapcsolatot.

Nekem ennyi bőven elég.

2022. okt. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
4: Én ezt a műveltségi és szellemi fogyatékosság területére soroltam, csak részben az érzelmi területre.:)
2022. okt. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
5: És mit csinálsz a 10 év alatt összegyűlt 190 millióval?:)
2022. okt. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

2: 4) Végre valaki egy reális nagyjábóli árat mond erre a szektorra.:) Nekünk is van innen bevételünk, és minden outsider felülbecsüli a bevételi lehetőségeket. Néha insider is, vagy ha pl. problémamentes külföldi álombérlőket csípett meg, akkor meg néha ugyanaz a probléma velük, mint amit a 3.-ban is megfogalmaztam.

Nincs vele tisztában, hogy ő speciális eset.


Vagy sokszor előjön a már itt is írt kerekítési probléma: ha felfele kell érvelni, akkor többet keres, ha lefele, akkor kevesebbet.:) És a 2 közt akár 20-40%-os különbség is lehet - és ez az adott beszélgetéstől függ, mennyi "jön ki" neki.

2022. okt. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
5: Alkalmazottként dolgozol? És magyar cég a munkáltatód?
2022. okt. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

Barátnőmmel az volt a tervünk, hogy veszünk egy rózsadombi kertes házat de szakítottunk ezért elment tőle a kedvem.

Gondolom így le kéne kötni csak nem értek a pénzügyekhez.

Megtakarítás feleannyi lesz mert lejön az adó, megélhetés, hobbi és társai.

2022. okt. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!