Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha semmi jó...

Mit lehet tenni, ha semmi jó helyre nem vesznek fel? Persze van interjú meg jópofizás, hogy jó voltál de találtunk alkalmasabb jelöltet bla bla... Lehet előre megvan már kit vesznek fel vagy nem tudom. Marad lassan a tesco vagy gyár...

Figyelt kérdés
és diplomával megindulás a lejtőn. Persze nem IT-t végeztem, de tanultam eleget.
2022. nov. 3. 16:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem egy álom pályakezdőnek lenni.
2022. nov. 3. 16:11
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Már rég óta mondom, hogy bezár az ország.
2022. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Legyel jobb, mint a tobbiek.
2022. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát köszi. Majd mondom is interjún, hogy jobb vagyok mint a haver akire kiírtátok a pályázatot.


Most is megvolt hirdetve hónap közepéig a pályázat. Én voltam két hete interjún. Majd hirtelen pályázat lekerül majd jön a fenti infó.

2022. nov. 3. 16:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Es akkor mi van? Poenbol interjuztatnak szerinted embereket, mert nincs jobb dolguk?

Akkor jelentkezz normalis ceghez.

2022. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó ezek állami vagy állami jellegű helyek voltak szóval lehet. Vagy csak kíváncsiak.
2022. nov. 3. 16:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem hinném én sem hogy mindenhol ennyire rá érnek 😃 jó munkaerőt is nehéz lehet találni, viszont ha ennyire meg vagy győződve afelől hogy mindenhol előre le van beszélve, akkor nem mi fogunk meggyőzni téged az ellenkezőjéről. Tegyél meg mindent hogy minél többet fel tudj mutatni a következő interjún, fejleszd magad. (Szakma megjelölése nélkül, így általánosságban nehéz konkrét tanácsot adni, de ha minden kötél szakad, lehet érdemes lenne elgondolkozni egy B terven, vagy egy rokon szakmán, ahol -legalább részben- tudod hasznosítani az eddig tanultakat).

Sajnos tény hogy nehéz munkát (főleg jó munkahelyen) találni, és ez bizonyos szakmákra hatványozottan igaz, de sok sikert kívánok!

2022. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, pályakezdőként különösen nehéz elhelyezkedni.


Nekem anno 38 jelentkezésből 1 volt sikeres, szóval képzelheted...

Amit érdemes szem előtt tartani: teljesen átérzem az elkeseredettségedet, hogy diplomával inkább elmész árufeltöltőnek, de úgy később még sokkal nehezebb lesz a saját szakmádban elhelyezkedni. Dolgozol 2-3 évet, és a következő interjún nem tudod mivel magyarázni azt pár éves "lyukat" a szakmai előéletedben, még rosszabb helyzetbe kerülsz azokkal szemben, akik kitartottak és legalább valami hasonlót csináltak, mint amiről papírjuk van.


Próbálkozz, minden egyes interjúval tapasztaltabb leszel, talán idővel jobban ráérzel, mit várnak a jelentkezőtől.

Készülj fel alaposan a cégről, ahova mész, legyenek kérdéseid a pozícióval kapcsolatban az interjú végén!


Azt azért nem hinném, hogy minden egyes helyet a kijelölt embernek hirdetnek az álláskereső oldalakon...

2022. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen választ vársz, ha nem sikerült az interjúd és mást választottak? Szerintem teljesen korrekt, hogy legalább tájékoztatnak.


Álláskeresés ilyen, ezért nem szabad kizárólag egy helyre jelentkezni és várni a csodát. Jelelentkezz több helyre, interjún is egyre jobb, komfortosabb leszel így nagyobb eséllyel választanak téged! Frissen végzettként egyébként is nehéz munkát találni, főleg ha tanulmányaid mellett nem dolgoztál gyakornokként! Ha pedig dolgoztál és jól, akkor a legtöbb cég azonnal felvesz főállásba.

2022. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hány interjún voltál? Mióta keresel?

Sok helyen valóban megvan előre a jelölt, pláne állami szektorban. Viszont sok helyen viszont nem. Tényleg időt töltenek vele, nem mindenkinek éri meg, ha már úgyis tudja kit vegyen fel.

Nemcsak a pályakezdőnek nehéz. Nehéz a fiatal nőnek, mert úgyis elmegy szülni, aztán utána meg nehéz, nem veszik vissza, mert úgyis mindig beteg lesz a gyerek. Aztán 40 év felett meg már öreg vagy. Szóval gyakorlatilag a 25 és 35 év közötti férfiak rúghatnak labdába.

Azért ilyen kevés van, szóval érdemes próbálkozni.

Tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj tényleg úgy odamenni, hogy te vagy a legjobb az összes jelölt között. Az egész csak szimpátia kérdése. Egy egyórás állásinterjún sok minden nem derül ki a jelöltekről, csak annyi, hogy akarnak-e veled dolgozni, szimpatikusnak találnak-e. Néha az is baj, ha túl jó vagy. Szóval nem lehet tudni miért nem téged választottak, kár is rajta rágódni.

2022. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!