Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédi irodához szeretnék...

Ügyvédi irodához szeretnék menni gyakorlatra, mi a teendő ilyenkor? Hogyan jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Negyedéves joghallgató vagyok, szeretnék szakmai gyakorlatra jelentkezni egy irodához. Azt tudom, hogy lehet az egyetemen keresztül is, de ott mindig egy félévvel korábban (tehát ha februárban szeretnék kezdeni, a vizsgáim után, akkor már szeptemberben le kellett volna adjam a papírt hozzá). Többen mondták, hogy ők úgy kerültek a mostani helyükre, hogy felvették velük a kapcsolatot, hogy szeretnének gyakorlatra jelentkezni hozzájuk.


Van egy ügyvédi iroda, ahová szívesen mennék az év elejétől, viszont nem tudom, hogyan kéne felvennem a kapcsolatot velük. Mert akié az iroda, az az egyetemen is oktató és nem tudom, hogy az egyetemi e-mail címére írjak, vagy arra, ami az iroda honlapján szerepel. Vagy menjek be személyesen és érdeklődjek a titkárnőnél, hogy egyáltalán 2023-ban lehet-e oda jelentkezni szakmai gyakorlatra? Gondolom az önéletrajzomra kíváncsiak lennének, de eddig egy nyáron dolgoztam csak, szóval sok munkatapasztalatom nincsen. Ez lehet gond?



2022. nov. 25. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Sétálj be.
2022. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!