Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Férfiak karrierjüket van hogy...

Férfiak karrierjüket van hogy kudarcnak érzik?

Figyelt kérdés

Vonaton beszélgettem egy elég helyes férfival, kiderült éppen karriert váltott. Kezdő fejlesztőként dolgozik egy éve egy elég neves cégnél, korábban más szakmában volt.


Ahogy illik gratuláltam, mondom azért közel 40 évesen biztos nem olyan könnyű ezt meglépni.


Kedvesen megköszönte és aztmondja hogy most furcsa lesz amit mond, de neki ez hogy most "itt tart" az sorozatos kudarcok eredménye az előző nagyon szívből szeretett szakmájában, amiben viszont nem tudta elérni hogy számára megfelelő áron értékesítse a szaktudását.


És hogy persze csinálja ezt amiben most van, elvégzett egy egyetemet hozzá de a szíve mélyén ez egy óriási kudarc hogy ő erre kényszerül és most azon a belső lelki munkán dolgozik hogy ezt el tudja fogadni, feldolgozni.


Eléggé megdöbbentett hogy egy ilyen keresett, jó perspektívájú szakmát ő kudarcnak él meg.



2022. dec. 12. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Én is ebben a cipőben járok, igaz már senior fejlesztő vagyok, de a gyomrom felfordul az egésztől és csak a pénz miatt csinálom. Eredetileg fotósnak készültem, próbálkoztam is vele de egyszerűen nem láttam, hogy abból valaha is meg tudnék élni normális színvonalon meg a 2008-as pénzügyi válság idején én is beúsztam a hitelemmel és kellett valami, amivel egyenesbe jövök anyagilag. Azóta meg feleség gyerekek miatt esélyem nincs hogy váltsak.
2022. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Férfiak karrierjüket van hogy kudarcnak érzik? - van (beszéltél is egyel, tehát innentől te is tudhatod, hogy legalább egy ilyen ember van a földön)
2022. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem elem meg kudarcnak de en se akarnek tesztmernok lenni ha szakacskent ugyanennyit keresnek. Imadok fozni, de sajnos azt home officebol jo penzert nem lehet csinalni
2022. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

En is tesztmernok vagyok, utalom mint a sza_t. Dog unalom, potyoreszes. Az alom munkam nehezgep es autoszerelo, illetve az ipari automatizalaskivitelezesi oldala, de alkalmazottkent egyikkel sem lehet megelni itthon. Vallalkozashoz pedig oriasi toke kell.

Erre igy meg nem gondoltam, hogy kudarc, de nagyon talalo szo ra. Teljesen aterzem a helyzetet.

2022. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Én 20 éve a szakmában dolgozok és egy időben elkanyarodtam a fejlesztés irányából support felé, majd rájöttem, hogy az nem az én világom.

Emiatt nem fejlődem úgy, ahogy lehetett volna. Ha jobban ráfekszem a fejlesztésre, akkor most magasabb szinten lehetnék, sokkal több fizetéssel.

Csalódott vagyok? Igen, kicsit. Kudarcnak fogom fel? Egyáltalán nem.

2022. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Kamionra sem szerelemből megy az emberek többsége, jól keresnek mégis sokan utálják
2022. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Önmagában a kereset nagysága sokat nem mond.

Mik az igényeid? Van olcsón bérelt lakásod/öröklésed stb? Szerintem 220ból is lehet olyan színvonalon élni, mint 450-ből, csak okosan kell nézni az árakat.

Persze valakinek nettó 800-nál mozdul meg az ingerküszöbe, egészségére.

2022. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem nem specifikus, egy nő is érezhet így.

Attól hogy valami kívülről jó attól még nem biztos hogy aki csinálja azt így éli meg. Pl ha valaki programozó, sok pénzt keres, jó helyen van, de nem szereti és inkább lenne mondjuk tanár, amiből viszont nem lehet megélni akkor érezheti az illető azt hogy nem úgy jöttek össze neki a dolgok ahogyan akarta.

2022. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van ilyen.

Én sem azt csinálom amivel elkezdtem, amivel elképzeltem az egész életem.

Teljesen mást csinálok.

És igen, felsovezeto vagyok, jól keresek, de nem ez a szerelem munka...

2022. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Az azért nem hülyeség, mert én egyetem alatt (Mérnökinformatikus képzés) többet keresek, mint egy állami intézményben az igazgató.


Konkrétan tudom mennyit keres a családi ismerősünk és én programozóként, egyetem alatt, sokkal jobb munkakörnyezetben jóval többet keresek mint ő.


Ez azt jelenti, hogy ha ő most váltana, akkor pár év mulva sokkal jobb helyzetben lenne. Ha így nézzük, akkor 50 évesen sem kudarc váltani, hiszen az ő életében egy felfele ívelő fejlődés lenne.


A csalódottságot megértem, de nem nevezném kudarcnak.

2022. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!