Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában mennyi pénzt...

Ausztriában mennyi pénzt érdemese kérni fizetéként vendéglátásban?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy 1500 Eurót kérnék, úgy hogy a szállás, kaja ingyen van. Ezt még egy videóban hallottam, hogy ez reális. Azóta viszont lehet, hogy változtak a fizetések, vagy talán ezt a minimumnak mondták, nem vagyok már benne biztos.

Mennyit érdemes kérni? Pincér, szobalány, pultos, ilyesmi lennék.

A hirdetésekben általában nincs írva fizetés.


Még egy kérdésem lenne. Munkára jelentkezni inkább önéletrajzzal, emaillel, vagy telefonon keresztül érdemes? Ha önéletrajzzal, ahhoz tudtok ajánlani valami jó német oldalt?


Ha egy kérdésemet is meg tudnád válaszolni, már az is sokat jelentene!



2022. dec. 13. 13:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy tudom, valószínüleg régiónként is változik. Én legszívesebben Bécsbe mennék, de ha ott nem sikerül munkát találni, akkor igazából csak a fizetés, meg hogy rendes emberek legyenek számít.
2022. dec. 13. 13:04
 2/6 anonim ***** válasza:

1500 Eurót nyáron kerestem Tirolban heti 5 napban 40 órában, most 1750 Eurót fogok keresni másik helyen heti 5 nap 40 órában + szállás+kaja+szezonpénz+jatt.

Ettől többet is lehet keresni szerintem most nagy a munkaerőhiány, de ez függ attól, hogy mennyire jól beszélsz németül, mennyi gyakorlatod van, illetve mennyi időt fektetsz bele a munkakeresésbe.

Svájcból kaptam pár ajánlatot ott olyan nettó 2400 Euróm maradt volna átszámolva ha levontam volna mindent. Heti 43,5 órában. De Svájc az komplikált ott mindent magad után fizetsz. Ezt csak viszonyítási alapnak írtam.


Ha kapsz egy ajánlatot érdmes leellenőrizni a szállodát, erre vannak csoportok facebookon illetve a [link] letudod ellenőrizni a helyet. Sok sikert.

2022. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

E-mailt számolatlanul küldheted van hogy még se nézik.Kisegítőkén 1700eut lehet kérni 1500 covid előtt volt..

Megnehezíti a dolgot szerintem hogy most sokan elindulnak.

Telefonon hívd inkább az sokkal jobb,személyes megjelenés mindent visz.

Én nem önéletrajzot inkább egy bemutatkozó levelet dzoktam küldeni miután telefonon beszéltünk. Nem szoktam sűrűn váltani úgyhogy utoljára pár éve volt ez nálam.

2022. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1500 reális igen. De azért nagyon megfuttatnak.
2022. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fenti összegek netto, vagy brutto jövedelmek ?


gondolom ósztrijában sokkal ritkább a nem bejelentett álláshely, mint kis hazánkban.

2022. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nettó
2022. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!