Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél sokat számít...

Álláskeresésnél sokat számít az, hogy ha valaki egy nevesebb, pesti egyetemen(pl Corvinus, BME), vagy egy kisebb vidéki egyetemen (pl. Győrben, Veszprémben, Szombathelyen, Zalaegerszegen stb..) végzett?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 03:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

10:

Bátyám volt főnöke egy autógyártónál nyíltan kimondta, hogy csak BME-n végzetteket vesz fel, plusz volt egy kerete egyetemekkel való együttműködésre, ott is megmondta, hogy csak a BME jöhet szóba. Mert ő is a BME-n végzett (amúgy bátyám is), és szerinte csak onnan kerülhetnek ki jó szakemberek.


Egyébként ilyen fajta sovinizmust eddig csak a BME-seknél láttam, ott kb. minden arról szól, hogy mi vagyunk a legjobbak. Ameleltt, hogy nem minden szakra igaz, ami van ott, hogy a legjobb a BME, de olyan szakoknál, ahol egyértelmű valamely másik egyetem elsősége, sosem hallottam hasonlót, hogy csak ők.


Vagy pl. ott van az infóból az ELTE vs BME kvázi ellentét, ami igazából két eltérő szak, más erősségekkel, nincs egyértelmű válasz melyik a jobb, de szinte cska BME-sektől hallok hasonlítgatásokat, hogy az övék mennyivel jobb, fordítva az eltések nem igazán foglalkoznak a BME-sekkel.


Egyébként ettől függetlenül szerintem sem mindegy milyen egyetemet választasz, de azért a BME-n egy kicsit túltolják ezt.

2022. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!