Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Képzettség nélkül Ausztriában...

Képzettség nélkül Ausztriában dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Jövőre érettségizem,rendészeti osztályba járok és nem igazán tudom,hogy utána mit kezdjek az életemmel...Lenne lehetőségem itt maradni középsuliba érettségi után és akkor meg tudnék szerezni egy mellékszakképesítést(közszolgálati ügyintéző)ezen az opción még gondolkozok.Viszont arra (is) gondoltam,hogy érettségi után kimennék Ausztriába és ott felszolgálóként szeretnék elhelyezkedni,viszont képzettség nélkül nem sok esélyt látok erre még akkor sem,ha a nyelvtudásom meg is lenne hozzá.Arra gondoltam,hogy nem ingáznék az otthonom és a munkahelyem között,hanem kiköltöznék Ausztriába,és mondjuk csak két hetente járnék haza...Szerintetek képzettség nélkül lenne esélyem elhelyezkedni valamelyik osztrák étterembe,mint felszolgáló?Előre is köszi a válaszokat!

18/F


2022. dec. 26. 16:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg itthon valamilyen pincér gyorstalpalót el tudnék végezni?
2022. dec. 26. 16:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy milyen fizetések vannak a közszférában bertabla szerint, én pont ezért nem ajánlanám azt az ügyintézés képzést, nekem csak elvesztegetett időnek tűnne. Persze ez én vagyok, és első látásra gondolom ezt a szakrol nem nyomoztam utána, szóval a döntés a tiéd.
2022. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!És a vendéglátózásról mit gondolsz?
2022. dec. 26. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában (is) két kézzel kapnak a képzetlen, lehetőleg európai származású munkaerőért. De így van ez Nyugat-Európa más tájain is.


A magasan kvalifikált, ezért jól fizető munkákat szívesen töltik be az osztrák sógorok.


Summa summarum: ha neked megfelel, hogy odakünn többet kereshetsz ( forintra az aktuális árfolyamon átszámítva) képzetlen mókaerőként, mint itthon, az osztrákok is elégedettek lesznek veled, ha fegyelmezetten, kötelezettséget tisztelően végzed munkádat. Persze kevesebb pénzért, mintha ugyanezt egy osztrák polgár végezné, akikből amúgy is hiány van abban a piaci szegmensben.

2022. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!