Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkánál rendszeres,...

Külföldi munkánál rendszeres, hogy a kollégák megpróbálnak kitúrni azért, mert magyar vagy? Rendszeresen hülyének néznek, (bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Hetente kapom a fizumat, de egyedi szerződésben állunk.


A titkár például most úgy szivatott meg, hogy egyszerűen nem utalta át a fizetésemet. "elfelejtette" Ez 2-3 hetente előfordul, a főnök meg aki már lassan megszokná, hogy ott dolgozom, 2-3 hetente nyaggatva van, hogy hol jár a fizetésem, mivel a titkár folyton azt mondja, hogy őt kérdezzem mert ő írja alá. Gondolnám, hogy véletlen, de szerintem biztos, hogy szivatás az egész.


A másik problémám a kollégák. Többször hallottam vissza ilyen hülyeségeket, hogy olyan érzésük van mintha ők dolgoznának nekem (mivel ők készítenek elő munkafolyamatokat digitálisan az irodában, meg adatokat, amelyeket végül én szerkesztek át és publikálok) ez nem jelenti azt, hogy ők nekem dolgoznának, hanem ez így működik, hogy ők előkészítik én meg átszerkesztem és publikálom.


A harmadik az, hogy olyannal is próbálkoztak amikor a hisztizés nem jött be, hogy egyszerűen nem készítették elő időben az adatokat, a publikáció csúszni kezdett és mindenki rám mutogatott a végén, hogy miattam nincs kész.


Amikor ezt úgy hárítottam el, hogy keményen és határozottan visszatükröztem az egész hülyeséget, csináltam egy idő-táblázatot és megmondtam a főnöknek, hogy ezek nem csináltak hetek óta semmit és pontatlan adatokból szerkesztem össze a publikációkat azt kaptam vissza, hogy nagyon rossz lett miattam a hangulat az irodában és senki sem szeretne így dolgozni. Nagy nehezen ez is elhűlt.


Most meg kitalálták azt, hogy nekik annyi dolguk van egy csomó mindennel, hogy a következő projektnél megpróbáltak rávezetni arra, hogy készítsem elő én az adatokat amíg ők mindenféle kamu papírmunkával vakaróznak. Ezért is szólni kellett a főnöknek, hogy engem nem azért fizet, hogy az adatokat előkészítsem, de 6 másik embert viszont fizet érte, megmondtam, hogy beszéljen velük, hogy csinálják mert én megcsinálom a magam dolgát de az ő dolgukat nem fogom.


Most meg a titkár, gondolom a többiekkel összebeszélve direkt nem adta oda a fizetésemet, ezzel elcseszve a hosszú hétvégét, és az év eleje azzal kezdődik, hogy a főnököt nyaggatom, hogy csináljon valamit mert mindig az előző hét van kifizetve és bár nem mondtam neki de hétfőn én be se megyek dolgozni ha nem kapom meg. Az én szabadidőm meg azzal megy el, hogy ilyen anonim oldalakon kérdezgetem a közvéleményt mit csináljak, mert a nevemet viszont nem adom ehhez. Mindegy mi van, vagy így, vagy úgy mindig megpróbálnak kiszúrni velem.


Ez jellemző a külföldi munkára?


A pénz viszont nagyon szép összeg. Azt mennyiségben rendesen kapom. Tanulni is tudok és élvezem az új környezetet. De életemben egy munkahelyen sem szivattak még ennyire.


2023. jan. 7. 20:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Jó pénzt keresek, a főnök is elégedett, de a kollégák egyszerűen mindent megtesznek, hogy kicsináljanak. Lehet paranoia, de lassan egy pohár vizet nem mernék a hűtőben bontatlanul ott hagyni mert a végén még begyógyszerezik, hogy elpusztuljak. :D
2023. jan. 7. 20:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez melyik ország és milyen cég?

Ha nem mondtad volna hogy jól keresel, azt mondtam volna, hogy valami ukrán/román helyi 12 fős cégről van szó.. (Mondjuk lassan ott is jobb élni:D)


Egyébként igen, szokás a diszkrimináció. Vagy azért mert magyar vagy és poltitikai okokból feltételeznek rólad dolgokat a kormányunk miatt, ha férfi vagy azért, ha fehér és nem járulsz hozzá a diversity policy-hez eléggé akkor azért, ha akcentusod van azért, vagy ha nyugaton van akkor szimplán mert kelet-európai vagy és nem vagy lgbtq-s sem stb.

Mondjuk Angliában ha a felmérés alapján nem vagy elég színes akkor be sem hívnak.

Ha mégis, éreztetik veled az alsóbbrendűséget.

Mondjuk érdekes hogy még mindig nyomatják a women in tech dolgot, nálunk pl sokkal többen vannak. Igaz a felének nem kéne hogy legyen ott helye..


De a diszkriminációs dolog Magyarországon is tapasztalható ha nagy multiknál dolgozol külföldiekkel mondjuk. Minket a londoni kollegák csicskítanak be folyton, mert a mi felettesünk engedékenyebb mint az övüké és az ők munkájukat csináltuk hónapokon át, mondván az ők idejük fontosabb, és még ígyis mindenre prioritást kértek. Az amerikaiakat például sokkal jobban bírjuk. (Egy olyan nemzetközi csapatban dolgozom, ahol kb minden országból dolgozókkal kell együtt dolgoznunk, a budapestiek és a londoniak a legrosszabbak)

2023. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Spanyol cég és igen kb 12 fős és helyi. Én elvagyok de egy harc az egész.
2023. jan. 8. 00:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez személyiségfüggő, az embernek van egy általános kisugárzása és önbizalma ami tükröződik a viselkedésén. Aki hajlamos becsicskulni azt kihasználják aki pedig nem azt nem.


Én óriási intelligenciával megáldott, piacképes diplomával (alkalmazott matematikus), nyelvismerettel rendelkezem és nem utolsó sorban stabil az anyagi hátterem. Dolgoztam külföldön több cégnél és volt külföldi partnerem de sosem éreztem hogy bármilyen negatív attrocitás ért volna a származásomat illetően sőt, mivel megnyerő és pozitív személyiség vagyok aki nagyon nehezen pótolható (ha egyáltalán) igen megengedőek és elnézők voltak. Én az első pillanattól nem úgy álltam hozzá a külföldi cégekhez / országokhoz hogy jajj de jó hogy itt lehetek és befogadtak hanem épp ellenkezőleg, ők örüljenek hogy egy ekkora kuriózum és egyéniség egyáltalán megtiszteli őket a jelenlétével mint én vagyok.


Úgyhogy ha azt éreztetik a kollégáid veled hogy csicska vagy annak 1 oka van: az hogy csicska vagy.

2023. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te nem csicska vagy, hanem kutya, ne spamelj már ide.
2023. jan. 9. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad ezt a nyafogást ide + minden aprósággal mész sírni és árulkodni a főnökhöz téged nem csak külföldi munkahelyen utálnának hanem mindenhol. Persze hogy azzal nyugtatod magadat hogy rasszizmus áldozata vagy véletlenül sem látod be hogy kiállhatatlan vagy és képtelen vagy a csapatmunkára xD
2023. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!