Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nem olvasott sok könyvet,...

Aki nem olvasott sok könyvet, egyebet, abból nem is lehet jó író? Úgy értem, muszáj ez ehhez, nem elég a saját fantáziája, kreativitása?

Figyelt kérdés
2008. dec. 27. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, de akkor tehetségesnek kell lenned, különben nem fog sikerülni. A fantázia ugyanis még nem tesz jó írává, semmit nem ér, ha te el tudod képzelni, de nem tudod leírni a gondolataid, és megteremteni a hangulatot. Ebben pedig nagyon sokat segít, ha könyveket olvasol, és ellesed mások ezt hogyan csinálják.
2008. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval.

Ott van pl. Salman Rushdie, aki hihetetlenül szuggesztív stílusban tudja tálalni a mondanivalóját. Ha nem is akarsz elolvasni sok könyvet, őt mindenképp ajánlom, szerintem tőle nagyon sokat lehet tanulni.

2008. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nincs olyan író, aki ne szeretne olvasni. Ha valaki könyveket ír, az a munkája, a hobbija, az élete. Egy ilyen emberről nehéz lenne elképzelni, hogy nem szeret olvasni.

Szerintem a kettő eleve kizárja egymást. Ha én nem szeretnék olvasni eszem ágában nem lenne könyvet írnom. A zeneszerzők is játszanak több hangszeren. Ha valamiben profi vagyok, akkor benne élek. Ha könyvekben vagyok profi, akkor könyvvel kelek, fekszem. Számomra maga kérdés érthetetlen.

2008. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! (Mellesleg nem tudom, miért került át ide a kérdésem, mikor abszolút nem ide való.) Az utolsónak: akiről szó van, szeret olvasni, gyerekkorában sokat olvasott, de aztán már nem volt rá úgy ideje, viszont azok szerint, akik olvasták az irományait, nagyon jól fogalmaz, élvezhetően ír. Szerintem is van hozzá tehetsége, noha még nem kiforrott egyéniség, viszont akiket megcélzott vele, pozitív visszajelzéseket adtak. De nem olvas valami sokat, tehát ötleteket se igen tud így meríteni. Valahogy mégis megy neki.
2008. dec. 27. 19:39
 5/6 anonim válasza:
100%

nahátakkor..

én nem sok könyvet olvastam eddig, a kötelezőket is csak nehezen,összesen kb. 10 könyvet. mégis 17 évesen a gimnázium újságjának a főszerkesztője vagyok, nem csak azért, mert jól szerkesztek, hanem mert jól is írok! nem egoból írom ezt, hozzáértő emberek mondták már nekem!


Bárkiből lehet jó író, de tény hogy az olvasás sokat segít, és az is, hogy valakinek ez reflexből megy.

sok sikert!!

2009. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ neked is! :)
2009. márc. 28. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!