Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet egyszerűen...

Hogyan lehet egyszerűen kijutni Németországba, jó munkát tanulni angol nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Olyan munkákról beszélek, amiknél mindenki az angolt használja.

Van esetleg tapasztalatotok?

Még csak egyetemre járok, programtervezőnek tanulok, de szeretném előre megtervezni, hogy később egyszerűbb dolgom legyen, ezért következő félévben Erasmusra is megye

Ha például már van Magyarországon munkatapasztalatom, akkor lehet Németországba is kellenék, de kezdőként szinte biztos hogy elutasítanának. Meg hallottam, hogy a bevándorlókat nem igazán szeretik ott sem, de lehet ez a multikat nem érdekli, csak a profit.

Egy másik lehetőség amiről hallottam, hogy egy nemzetközi vállalat magyar telephelyén dolgozom és akkor lehet kérni hogy egy németországi részre tegyenek át például.

Hogyan érdemes nekikezdeni, ha biztosra akarok menni? :)



2023. jan. 30. 04:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10: az interjúk ma már online mennek. Az utolsó két munkahelyemre úgy vettek fel, hogy minden online volt, pedig 1 órán belül van az iroda. Anno, amikor otthonról kerestem is online interjújaim voltak. Az utolsó körre kellett kijönnöm, de ott meg térítették a költségeimet.
2023. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 köszönöm, akkor emiatt már nem parázok, nagyszerű lenne, ha ezt megtudnám így oldani.

Jól gondolom hogy friss diplomával munkatapasztalat nélkül senki nem venne fel?

Csinálok saját projekteket, de nem tudom ez mennyire számít.

2023. jan. 30. 15:42
 13/15 anonim ***** válasza:
12: nem feltétlen igaz ez se, de munkatapasztalattal nyilván jobbak az esélyeid.
2023. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Jól gondolom hogy friss diplomával munkatapasztalat nélkül senki nem venne fel?"


Inkább úgy fogalmazok hogy minimális az esélye, amiatt mert nyugat-európai és amerikai cégekhez több százszoros túljelentkezés van junior pozíciókra indiából, pakisztánból stb... helyekről így nagy valószínűséggel találnak tőled alkalmasabb jelentkezőt (akinek van valami munkatapasztalata) vagy helyi (jelen esetben német) egyetemen végzett hallgatót fogják előnyben részesíteni.


Legjobb amit tehetsz hogy Magyarországon egy neves nemzetközi multiban helyezkedsz el és szerzel tapasztalatot. Mediorként már bőven jó eséllyel fognak alkalmazni seniorként pedig te válogathatsz hogy melyik helyre menj.


Halk megjegyzés: egyébként Németországban elég alacsonyak az IT bérek a többi fejlett országhoz képest, ha a pénzszerzés az elsődleges motivációd akkor inkább USA, Kanada, Svájc contractor poziban.

2023. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálok erasmus után azonnal elhelyezkedni, még egyetem alatt.


Tudom, nem Németország a legjobban fizető, Svájcba szívesebben mennék, de úgy tudom oda szinte lehetetlen kijutni, mert nagyon nagy túljelentkezés van mindenhova és erősen nacinalisták. USA-ba pedig vizum nélkül nehéz kimenni, de ha tudnak is a vállalatok intezni egyet, nem hiszem, hogy bárki kifizetne nekem egy repülőjegy árat, ha USA-n belül is találhatnak embert.


Másik ok: Nagybátyám dolgozott pár évig Németországban, ő nagyon elégedett volt és ki is mentem hozzá egy hétre nyaralni, egy elképesztően gyönyörű városkában lakott, Rothenburg ob der Tauber. Később elköltözött, mert sok idő volt minden nap átjárni Stuttgartba, de ahova ment az is egy hasonló szép fakeretes épület volt. Nagyon élvezném, ha egy ilyen helyen lakhatnék, úgyhogy első célom mindenképpen Németország, utána lehet megpróbálkoznék Svájccal, de ez még képlékeny.


Úgy tudom Svájcban német kantonjában inkább banki szektorba keresnek embereket, de én még azt sem tudom, mit akarok dolgozni. Egyetemen tanulunk sok dolgot, lehetnék játékfejlesztő, AI szakember, egy mesterképzéssel akár kiberbiztonságis is, mindegyik elég jól keres, de ha rosszul választok, attól félek, hogy pár év múlva kiégek.

2023. jan. 30. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!