Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Piacképesség szempontjából az...

Piacképesség szempontjából az ELTE vagy a BGE pénzügy-számvitel alapszakja a jobb?

Figyelt kérdés
Tudás naprakészsége, munkalehetőségek, elhelyezkedés, milyen jellegű cégeknél, fizetésbeli különbségek stb.

2023. febr. 7. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, milyen az ELTE, de a BGE nem egy nagy eresztés.
2023. febr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
BGE
2023. febr. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Én a BGE-t javasolnám pénzügy tekintetében, volt pár éve egy kimutatás is, ahol a BGE verte mind az eltét, corvinust stb egyetemet fölényesen.
2023. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Voltam a nyílt napokon és határozottan megvan, hogy melyik tetszik jobban, de kíváncsi vagyok a munakerőpiaci oldalára is, mert emiatt kezdenék bele egyáltalán.
2023. febr. 8. 08:12
 5/16 anonim válasza:
72%
5: a BGE egyedül a felvettek számában szokta verni az Eltet és a Corvinust… az Elte jobb
2023. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
1 vagyok, le lehet pontozni, a BGEre járok, tudom, miről beszélek.
2023. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy, hogy melyikre jársz. A BGE-PSZK volt mindig is a legjobb pénzügyi és számviteli főiskola (egyetemnek azért nem nevezném ma sem, főleg nem tudományegyetemnek), a fél üzleti elit itt végzett. Ide mindenképpen mehetsz bátran, nagyon értékes diploma, szeretik a cégek. Az ELTE meg nagynevű egyetem, friss gazdasági karral, innen is mehetsz Erasmusra is meg találsz vele munkát.
2023. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE csak cumiztatósabb, ugyanazt kapod, csak "liberálisabban"...
2023. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Nekem a BGE nyílt napja jött be jobban, mert az oktatók a kapásból a szakmáról kezdtek el beszélni, de ügyeltek arra, hogy közérthetőek legyenek. Az ELTE-n meg arról meséltek, hogy azért jó az ELTE-re járni, mert milyen büszkén mondhatod, hogy az ELTE-re jársz. :D Meg ilyen porszívó-ügynök stílusban "szakmáztak", de olyan nagy vonalakban, hogy kb. se füle, se farka nem volt.

Ezzel együtt nekem az számít, hogy piacképes tudást kapjak, ezért fontos, hogy milyen a munkaerőpiaci megítélése az iskolának.


1-es akkor te még csak hallgató vagy és nincs tapasztalatod arról, hogy a munkaerőpiacon hogyan lesz ez hatással rád, tehát nem neked szól a kérdés. De nyugodtan leírhatnád, hogy miért nem nagy eresztés, ha már pocskondiázod.

2023. febr. 8. 09:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9: az, hogy hallgató vagyok, nem jelenti azt, hogy nincs munkaerőpiaci tapasztalatom. Történetesen 12 éve dolgozom, középvezető vagyok egy multinál és a harmadik diplomámat csinálom, levelezőn.


A számvitel tanárok, akikkel eddig találkoztam, egy kivétellel kifejezetten rosszindulatúak voltak, rémesen kioktató stílusban és szarul magyarázták az anyagot. Felvettek egy videós anyagot 3-4 éve, azóta azt odadobják a hallgatóknak, hogy tanulják meg maguk, az órákon meg csak a feladatokat oldják meg. Ha időközben megváltozott a számviteli törvény akkor csak megcsillagozzák. Ezt én nem nevezem oktatásnak.


A munkaerőpiacon ettől még jó híre van valamiért,könnyű vele elhelyezkedni. De én pl mesterképzésre nem maradok, az tuti.

2023. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!