Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 éves irodai munka után...

20 éves irodai munka után megterhelő lenne eladóként elhelyezkednem? Ugyanis váltani szeretnék, de egyelőre nem akarok irodában dolgozni, kipróbálnám magam más munkakörben.

Figyelt kérdés
2023. márc. 1. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát az álldogálástól biztosan meg fogsz dögleni az első napokban, hetekben. De bele fogsz jönni egy idő után.
2023. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
20 évesen még meg sem kéne kottyannia, én is dolgoztam mindenféle diákmunkát, volt irodai és állómunka is többféle. Azért nekem kényelmesebb volt egy irodában üldögélni, mint egész nap állni egy boltban, de bele lehet rázódni abba is. Én jobban szeretek a munkahelyen ülni és akkor munka után van kedvem elmenni erre, arra, mikor 12 órát lehúztam, akkor meg csak ülni vagy feküdni volt kedvem munka után. Én meg jobban szeretem aktívan tölteni a szabadidőmet. De kinek mi, érdemes kipróbálni többféle munkakört, huszonéves korban azért rugalmasabb még az ember.
2023. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem 20 éves, hanem 20 éve irodában dolgozik.
2023. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, 40 vagyok, 20 éve dolgozom irodában
2023. márc. 1. 10:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, akkor hirtelen rosszul értelmeztem. 20 év irodai munka után biztos nehéz lenne belerázódni, de ha unod az irodai munkát, akkor szerintem érdemes tenni egy próbát.
2023. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez a te erőnlétedtől függ, nem az irodától.
2023. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Eladó mi? Mit adnál el? Autót? Zöldséget? Ingatlant? Menyasszonyt? Nem mindegy!
2023. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
10 év irodai munka és hosszabb munkanélküliség után elmentem szobalánynak, 55 évesen. Mázsákat cipelek nap mint nap le-fel 3 emeletnyi lépcsőn, az elején több kilót fogytam és sokszor úgy érzem, hogy összeesem, de kibírom.
2023. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8: az olyan nehéz? Én néztem régebben szobafiú állást, de el nem tudom képzelni mit kell cipelned. Persze ahol nincs lift és poggyász kocsi, oda nem is kell jelentkezni.
2023. márc. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9# : Ez egy kis szálloda és egyedül vagyok szobalány. Két emelet (20 szoba), lift nincs és zsúrkocsi sem, mindent kézben cipelek. Átlag napi 10 utazószoba van, de szokott lenni 14-15 is, ami 20-30 ágyat jelent. Először kihordom a szemetet (két-három sitteszsáknyi), utána a rengeteg törölközŐt (vizesen), aztán a szennyes ágyneműket bálákba összekötve kihordom a szobákból a szervízszobába (ami egy van, az első emeleten). 5-7 kiló egy bála, (ebben a törölközők nincsenek benne). Ezután minden szobához összekészítem a tisztát (ugyanannyi súly+ törölközők) és behordom a szobákba két emeletre plusz a földszinti két szobába). Két kézben viszem az 5-5 kilót. Plusz cipelem a porszívót, felmosót, tisztítószeres kosarat.

A törölközőket és asztalterítőket mind én mosom két mosógéppel egész nap (egy szoba 4 törölköző, vagy több, ha cserélem is a foglalt szobákban). Számold ki, összesen mennyi... Ezeket a pincében teregetem, szóval oda hordom lavórban le-fel, napi vagy ötször-hatszor, a száradtakat meg vissza.

És akkor még a szobákat és fürdőket ki is takarítom és felhúzom a tiszta ágyneműket. Az állandó hajlott testtartástól kezd tönkremenni a gerincem. Ha nincs szerencsém, és nem tudok emeletenként haladni, mert már érkeznek az új vendégek, akkor sétáltatom le-fel a tisztitószeres összes cuccot.

Nem tudom, hány kilométer teszek így meg nap-mint nap a pincétől a második emeletig , lépcsőzve, felpakolva. A végén felporszívózom a folyosókat,felmosom a lépcsőket. Mire hazaérek úgy érzem magam, mintha kerékbe törtek volna és járni alig bírok :(

Ja,és mindezért nem vagyok túlfizetve...:(

2023. márc. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!