Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy contingent mennyivel...

Egy contingent mennyivel kereshet kevesebbet mint egy full time employee?

Figyelt kérdés

Budapesten vannak befektetési bankok és multik mint például a Morgan Stanley, Citi, BlackRock és sok esetben contingent/consultant-ként vesznek fel embereket.

Tehát lényegében egy munkaerő kölcsönző cég által.


Van itt esetleg tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban, vagy van itt olyan aki contingent-ként kezdte és végül FTE lett?

Mennyivel különbözhetnek a fizetések?

Valamennyi különbség biztosan van, hisz a közvetítő cégnek is meg kell élnie, biztosan vesz le belőle valamennyit.



2023. márc. 2. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Investment bankoknak ez azért jó mert nem számít bele a headcountba és könnyebben meg lehet válni, ha gazdasági gondok vannak.

Fizuk tudtommal hasonlóak, de benefitekre mit prémium általában nem jogosultak, ami éves szinten nem kevés összeg

2023. márc. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én így voltam.

Contingentként kezdtem, értelemszerűen nem tudom a többiekét de amikor interjúztam ugyan úgy zajlott minden, mintha FTE-nek mentem volna.

Juttatások ugyan azok voltak a bónuszt leszámítva (az nem volt contingentként).

1 év utána átvettek, akkor egy minimál emelést kaptam kb 3-5%, már nem emlékszem. Azóta is a cégnél vagyok FTE-ként.

2023. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bár megkésve, de köszönöm az eddigi válaszokat.


Hát ez a 3-5% emelés elég kiábrándító 😬

Azt hallottam, amikor contingent-ből szeretnél FTE-re konvertálni, ugyanúgy végig kell menni minden marhaságon, interjúkat beleértve.

Akkor már lehet érdemes megspórolni az energiát egy más helyen való interjúra, ahol valószínűleg ki lehet hozni egy 20-25%-os emelést..


Mondjuk annyiból megérheti, hogy ahogy személyes tapasztalatból észrevettem, egy contingent nagyjából ugri-bugri szerepet tölt be, oda rakják ahol épp manuálisan, unalmasabb és csicskább a munka, míg az FTE-k 11-re járnak be dolgozni és 5-kor lépnek, de megkapják az izgi, CV-ben csilli-villinek számító projekteket, feladatokat mindig :D

2023. máj. 1. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hol hallottad de hacsak nem területet váltasz nem kell interjú procedúrán átmenned, kb értelmetlen lenne, max a background check ami kellhet de az is gyorsított.


Contingent jellege pedig helytől függ, van ahol ugribugri van ahhol egy csapat és kb ugyanazt csinálod.


Pénz meg ha ugyanazt kapod mint a kollégáid és kb semmi dolgod nincs FTE hez akkor 5-10% emelés nem rossz. Persze ha kapsz 25-30 at és elég progresszív a másik helyen az emelés akkor megéri

2023. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!