Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónapot az USA-ban dolgozni?...

3 hónapot az USA-ban dolgozni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár hónapot az egyesült állapokban dolgozni. Nem szeretnék kiköltözni, csak pár hónapra mennék, kis tapasztalatot szerezni, kipróbálni milyen is ott az élet, és a nyelvet gyakorolni.

Gyakorolni, szóval úgy-ahogy megy az angol, amit kell elintézek vele, de azért nem teljesen gördülékeny a dolog.


Nem célom meggazdagodni, szóval a fizetés nem elsődleges, persze jó lenne a sok, de ha annyit kapok, hogy nagyjából kijövök belőle, már jó nekem.


Tudom, hogy oda nem könnyű kijutni, van erre valami legális út. Nem letelepedni szeretnék, de nem is bújkálva dolgozni. Van mód erre a pár hónapos valamire?


Nem vagyok már fiatal. Talán még öreg sem, de az iskolai programokból kinőttem.


Itthon IT területen dolgoztam, illetve a jövőben is ez a tervem. Kint sem zárkózok el előle, de gondolom gördülékenyebb angol kellene.


Pincérkedés és a konyhai munkák nem az én asztalom, a nehéz fizikai munkát nem bírom (könnyű jöhet), presztizskérdést nem csinálok abból hogy mit csinálok minden érdkelhet. Mit javasoltok?


Szeretek és tudok autót vezetni, akár ez is érdekes lehet nekem (de csak alap b kat jogsim van).


Nem írtam, hogy melyik részre mennék, mert sok dolog érdekel. Oda megyek ahol lehetőség van.


Mit javasoltok, van megoldás erre?



2023. márc. 9. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Nagykövetség.
2023. márc. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1: hagyjuk már, azt kellene az embereknek megerteni, hogy ez az Eu vívmánya, hogy az országok között oda mész dolgozni ahova akarsz. De a világ nem így működik. Az usanak vendeglato meg egyéb iparágra kupi munkára ott van több millió mexikói nem kell más. Ahol ilyen kaliberű munkákra akarjak kivinni az embert ott jó eséllyel kiviszik turista, esta vizummal amivel dolgozni se lehetne, feketén melózik majd ha ezekkel való tartózkodási idő lejárt meg illegalissa is válik. Kivisznek mondjuk h1b munkavizummal, ha tapasztalt programozó vagy olyan speci tudással amire helyben nem találnak embert. De ott is bizonyítani-a kell ezt a cégnek, egy rakat ido meg penz. Es ezt egy speciális szakemberert teszi meg, nem egy random ember 3 hónapos munkájáért. De máshol pl: bevándorlási pontrendszer van: pl Ausztrália. Pont nyer a nyelvtudasra, korra, mennyire hianyszakma amibe menni akarsz stb. Ha nincs meg az az elég magas pontszám akkor nem kellesz nekik. Kalandozás többségére marad az EU sokaknak. Vagy szednek össze olyan tudást ami annyira speciális, hogy megteheti hogy messzire is eljusson. De kB ez ezerből 1 ember.
2023. márc. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Évek óta nyomja magát az a cég ami gyerektábor meg szálloda takarítás visz ki magyarokat. Sok év alatt se lőtték le az oldalukat, szóval gondolom valahogy működnek.
2023. márc. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az usában nem dolgozhatsz csak úgy.


Munkavállalói vizum szükséges, aminek nem egyszerű a megszerzése!


A sima turista vizum egyszerű viszonylag, de azzal nem vállalhatsz munkát! Ha mégis megteszed az fekete foglalkoztatás, egy életre kitilthatnak az USA teljes területéről, plusz többezer dolláros birság, aztán még örülj ha a börtönt megúszod.


A másik kockázata meg az, hogy ki se fizetik a munkabéredet, mivel van erre is egy jól bevált régóta gyakorolt módszerük az ottaniaknak a bevándorlókra, amit persze már a bevándorlók is átvettek..


Ez kb a következően néz ki: (kinti emigráns hazajött, itthon éttermet csinált, hozta a módszerét is onnan a tapasztalatom)


Heti kifizetéssel igérnek munkát, van előleg is.

A heti kifizetés egész jól működik egy két hónapig.

Aztán elkezd csúszni, először csak két három napot.

Aztán egy hetet.

Van hogy két hetet egybe kapsz meg némi csúszással.

Aztán egyre többet csúszik a kifizetés, a végén már három hét után kapsz egy heti bért.


Akár hónapokkal is be lehet szivatni a munkavállalót, én olyan kollégát is ismertem akinek már három havi bérét igérgették...


Én egy hónapnál kiszáltam, de az a pénz is csúszott egy hónapot...


Ugye a jogi út a kicsi összeg, meg a viszonylag kevés idő miatt kizárva, nade ha feketén vagy valahol, akkor akár az egész összeget be is nyelhetik, és te meg kb elmehetsz a....


Szóval érted.

2023. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyébként van egy út ami járható, csak ehhez tőke kell, amit be is kell mutatnod hivatalosan is..


Nem munkavállalóként mész ki, hanem vállalkozóként!


Ha teli vagy lóvéval, akkor tárt karokkal várnak az USÁban is..

2023. márc. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, illegális megoldásokat semmiképp sem szeretnék. Arra gondoltam, hogy rövid távú munkára van valami egyszerűsített forma, lehetőség.
2023. márc. 10. 09:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a válaszokat, illegális megoldásokat semmiképp sem szeretnék. Arra gondoltam, hogy rövid távú munkára van valami egyszerűsített forma, lehetőség."


Amerikába nagyon megszigorodott a bevándorlási és a legális munkavállalási törvény. Rengeteg papírmunkával, energiával jár egy cégnek kilobbizni a munkavízumot egy bevándorló számára, ezért főleg top szakmákból van esélye az embereknek pl: informatikus, mérnök, orvos, kutató (PhD). Általában ez is szigorú feltételekhez kötött és hosszabb távra terveznek velük valamint igazolni kell a lakhatást és a jövedelmet.


Szóval ilyen pár hónapos semmitmondó munkára esélytelen legális úton.

2023. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fiataloknak van lehetőség különféle táborokban dolgozni az USAban. Meg olyan lehetőség is van, hogy babysitterként dolgozz.


A fenti 2 lehetőségre van 1-1 példám ismerősikörben. Nem ismerem 100%ban a szituációjukat, de pénzt nem kerestek vele, csak éppen arra volt elég, hogy lefedje az utat és az ottani utazást.


Meg szerintem az utazást nekik kellett itthonról finanszírozni és egy kis plusz pénz még bele adni az útba.

2023. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mernokok közül is inkább csak az infosoknak van eselye. En más mérnöki területen vagyok, de mikor utána jártam ennek hogy hogyan is működik ez kB gyorsan el is engedtem a dolgot hogy kB esélytelen. Amikor nézegettem anno akkor egyebkent még tapasztalt novereket kerestek az egészségügybe kintre.
2023. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Menj ki a Camp Leaders -el. Kisgyermekekre kell vigyázz, tanítsd őket egyebek.
2023. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!