Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásinterjún lehet a...

Egy állásinterjún lehet a várhatónál nagyobb összeget mondani fizetésként?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez attól is függ, hogy kicsi vagy nagy a cég.

Csak azért gondolom, mert nálunk kollektív szerződés szabályozza, hogy milyen pozíciók milyen bért kapnak, és annál egy fillérrel se tudnak többet adni, akkor se, ha 125 diplomám van és 25 nyelven beszélek :)


Viccet félretéve: arra azért vigyázz, hogy nagyon sokat ne mondj, mert akkor esetleg egy kevesebbet kérő pályázót választanak.


Nekem az volt a stratégiám, hogy mindig nettó összeget mondtam, és egy tizessel többet, mint amennyit az előző helyen kerestem. És mindig azt mondtam, hogy nekem ennyire van szükségem a megélhetéshez. Ezzel is finoman jelezve, hogy ne merjenek kevesebbet adni :)


Persze jó lenne meghallgatni egy HRes véleményét is a témában!

2008. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én úgy szoktam, és álláskeresési tréningen is azt mondta a tréningvezető hölgy, hogy egy tól-ig és nettó fizetést írok. Vagy ha valaki dolgozott már olyan munkakörben, amire felvételizik, egy picit megtoldja az addigi abban a munkakörben legmagasabb fizetését, az is jó. A közalkalmazotti szféra ebből a szempontból elég kötött (oktatás, egészségügy... no comment), de a versenyszférában nagyobb a mozgástér, ott lehet ezzel sakkozni egy kicsit.
2008. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Lehet mondani nagyobbat, ha nem lősz túl nagyon. Ilyenkor érdemes szétnézni a neten, hogy adott pozícióban, adott kvalitásokkal milyen bérek vannak. Vannak erre weboldalak, amik ezen kérdés megválaszolására szakosodtak.



Emellett vannak azért ökölszabályok:

- többnyire ők már tudják, mi a helyes válasz, ezért a tól-ig megoldás célravezető lehet.

- ha előző munkahelyeden hihetetlent produkáltál, pl. nagyon sikeres üzletkötő vagy, vagy hasonló, akkor sokkal többet érsz a munkaerőpiacon, mint egy átlagos - a példánál maradva - értékesítő.


Üdv. egy HR-es.

2010. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!